Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z pralką mastercook pt2 700 podczas pracy i wirowania

Proteusz1 07 Maj 2011 19:33 2659 6
  • #1 07 Maj 2011 19:33
    Proteusz1
    Poziom 2  

Witam mam pralke mastercook pt2 700 od jakiegos czasu strasznie sie tłucze podczas pracy i wirowania. Poziomowalem ja wiele razy ale nie dawało to efektu. Dzis przestała wirowac, prosze o pomoc na co powinienem zwrócic uwage i co ewntualnie wymienic. Czy straszne tłuczenie to wyrobione łożyska czy siłowniki lub moze cos innego?

0 6
  • Pomocny post
    #2 07 Maj 2011 19:41
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Witam.
    Odkręć tylną ściankę, zdejm pasek, pokręć kołem pasowym.Jak słychać szumy ,a jeszcze czuć "luz "jak się weźmie za bęben w środku (po otwarciu drzwiczek ) i próbuje się go podnieść do góry ,to na pewno złe łożyska.

0
  • #3 07 Maj 2011 20:08
    Proteusz1
    Poziom 2  

dzieki odkreciłem obudowe(boczna) i pasek spadł ale bedzie to napewno powodem strasznych wibracji jakie ma pralka podczas całego czsu pracy a najwieksze podczas układania prania ( czasami mam wrazenie jakby chciala wyjsc z siebie i stanac obok ;-) ). Cały beben jest podczymywana na czterech sprezynach i dwóch zaczepach od z przodu jeden z tyłu o drugi . Jak one maja sie zachowywac maja byc twarde czy dosc gietkie jak moje poddaja sie we wszystki strony bez wlozenia w to wiekszej siły. Jeszcze jedno podczas sprawdzania łożysk zauważyłam ze koło przy bebnie na którym jest pasek jest krzywe moze to byc powodem tych wibracji???

0
  • Pomocny post
    #4 07 Maj 2011 20:14
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Cytat:
    ze koło przy bebnie na którym jest pasek jest krzywe moze to byc powodem tych wibracji???
    Jak najbardziej , tylko pytanie kto je skrzywił. Może nadmierne ruchy bębna i uderzało w obudowę ?

0
  • #5 07 Maj 2011 20:40
    Proteusz1
    Poziom 2  

Moze przy przenoszeniu pralki zostało udezone od swiata zewnetrznego dzieli go tylko cienka obudowa. Wprostowałem go recznie jest to jakis stop aluminio podobny. A co do łozysk beben siedzi ciasno i nie ma żadnych luzów. Mam tylko jezcze jedno pytanko wiesz jak fachowo nazywa sie ta órna uszczlka pod pokrywe bo przy okazji czyszcze pralke i nie wiem czy ja doczyszcze i nie wiem czy lepiej jej nie bedzie wymienić. Dzieki za pomoc.

0
  • #6 07 Maj 2011 20:42
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Z tego opisu nie bardzo wiem ,o którą uszczelkę chodzi.

0
  • #7 07 Maj 2011 21:12
    Proteusz1
    Poziom 2  

ok znalazłem mianowicie fartuch

0