Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq n610c - wymiana matrycy

07 Maj 2011 21:06 1170 1
  • Poziom 9  
    Dzień dobry, witam wszystkich.

Zwracam się do Was z nastepującym problemem:
    Mam wysłużony ale spisujący się całkiem nieźle, laptopik Compaq n610c. Jedyny problem który zaczyna mi w nim doskwierać to jego matryca XGA z troszke przymaławą już rozdzielczością (zwłaszcza jeżeli muszę wykonać jakąś prace z grafiką). Wiem, że były wersje matryc SXGA, ale śledze allegro od jakiegoś czasu i nie moge dorwać takiego egzemplarza, żeby sobie taki element wyszabrować.

Znalazłem jednak dział na allegro gdzie sprzedają same matryce, pogrzebałem troche ale nie moge znalezdź jednoznacznej odpowiedzi czy matryce które są w sprzedarzy będą do mojego laptopa pasować.

Orginalny numer części zamiennej (matrycy) to 291261-001 (SXGA+) wg. hp hardware maitenace guide. W necie znalazłem strone sklepu gdzie oferują
    matryce samsunga oznaczoną jako LTN141P2-L02 (z dopiskiem że to orginalna montowana w tych modelach)

Na allegro znalazlem aukcje podobnej matrycy samsunga tylko o numerze LTN141P2-L01. I tu pytanie czy one są kompatybilne?

Jest też kwestia gniazda, z togo co sie zorientowałem to są 20 i 30 pinowe, wiec rozumiem, że gdybym miał w komputerze gniazdo 20 pin to nici z podmianki, czy może można to jakoś poprzepinać odpowiednio?

Dodatkowo (zakładając, że wszytkie kabelki będą ok), czy wymieniając matrycę mogę ją podłączyć do tej starej elektroniki w pokrywie (inwerter czy cos tam) czy to są elementy dla konkretnych matrcy i też muszą zostać wymienione?

Troche poszperałem, również na tym forum ale znalzłem w większości jedynie stare posty i najczęściej bez odpowiedzi, liczę, że może teraz jakaś nowa wiedza się ujawni :D

Z góry dziękuje.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 9  
    Witam,
    Udało mi się jednak ustalić, że te matryce LTN14P2-L01 LTN141P2-L02 nie są zamienne.
    Temat uważam za zamknięty :(