Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PROBLEMY Z TICO - Nie chce odpalić, brak iskry

hubista 07 May 2011 21:41 6252 9
 • #1
  hubista
  Level 9  
  Witam kupiłem niedawno Tico z 1996 roku w gazie. Mam z nim problem ponieważ, na początku w ogóle nie chciał odpalić i nie było iskry więc przeczyściłem styki w kopułce i odpalił tylko nie chciał wchodzić na obryty ponieważ gdy dodałem
  gazu to go dławiło i gasł, kupiłem nową kopułkę, palec rozdzielacza i nowe świece zamontowałem to wszystko, tikacz odpalił bez problemu. Przejechałem się nim kilka razy, zgasiłem go a po około godzinie odpaliłem ale zaraz zgasł i nie chce w ogóle odpalić. Patrzyłem i znów ma iskry na żadnej świecy, brałem nawet bezpośrednio od cewki zapłonowej, sprawdziłem wszystkie przewody i nic, przeczyściłem masę przy cewce zapłonowej lecz nic to nie zmieniło. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziękuję![/b]
 • #2
  Aleksander_01
  Level 42  
  Aparat zapłonowy. Kup używkę i po problemie.
 • #3
  kolodziej_prezes
  Level 14  
  czujnik położenia wału.
 • #4
  wicio84
  Level 11  
  tak jak kolega napisał, sprawdź sobie omomierzem rezystancję czujnika położenia wału korbowego.
 • #5
  zydanet83
  Level 14  
  Sprawdź przewody, i to co wyżej koledzy wspominali .... no o zlustruj sobie gaźnik. Z tego co pamiętam często się syfi , może trzeba go wyregulwac itp.
 • #8
  hubista
  Level 9  
  Kopułkę i palec kupiłem nowe już pisałem lecz nic to nie dało, być może że to właśnie ten moduł. Ale z drugiej strony sprawdzałem na nim omomierzem z danymi z internetu 425...525Ω i wychodziło że jest dobry, przerwa też jest dobra sprawdzałem szczelinomierzem wynosi 0,25mm więc sam już nie wiem. A co sądzicie o cewce zapłonowej? Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.
 • #9
  Doktorr
  Level 35  
  Podłuż używkę (aparat) jak ci koledzy radzą a nie rozbijaj nawozu na atomy.
 • #10
  hubista
  Level 9  
  Kupiłem używany aparat zapłonowy zamontowałem i Tico bardzo dobrze chodzi:D. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, temat uważam za zamknięty!

  Moderated By Błażej:

  Quote:
  temat uważam za zamknięty!

  Spojrzeć w dół ekranu i nacisnąć przycisk zamykający dyskusję, to już za trudne?