Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wyłącznik zmierzchowy (AVT-2177) może sterować transformatorem elektroniczny

07 Maj 2011 22:25 2542 2
  • Poziom 16  
    Czy wyłącznik zmierzchowy (AVT-2177) może sterować transformatorem elektronicznym EMC YT60 poprzez triak BT136? Oczywiście chodzi mi o sterowanie w trybie ciągłym, bez PWM.
    Zamieszczam schemat oraz obrazek transformatora (jest na nim napisane, że współpracuje z inteligentnymi ściemniaczami).

Czy wyłącznik zmierzchowy (AVT-2177) może sterować transformatorem elektroniczny Czy wyłącznik zmierzchowy (AVT-2177) może sterować transformatorem elektroniczny
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Zrobiłem dziś test i po paru minutach zakończył się eksplozją triaka oraz spaleniem zasilacza (tuż przy wejściowym uzwojeniu). Przed wybuchem dało się słyszeć brzęczenie. Ze zwykłą żarówką wyłącznik działał kilka godzin bez problemu.
    Zapomniałem wspomnieć, że do zasilacza podłączone są LED mocy poprzez przetwornice. Na szczęście te nie uległy uszkodzeniu. Ten zasilacz (bez triaka jeszcze) pracował z nimi przez rok bez żadnego problemu. Jakieś pomysły co mogło pójść źle ? Wykluczam zwarcie bo kilka minut to działało.