Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 sw IX 2006r 1.4 8v benz. jaki alarm bezpilotowy najlepszy?

demon26 07 Maj 2011 22:40 3166 7
  • #1 07 Maj 2011 22:40
    demon26
    Poziom 9  

Witam.
    Jak w w/w temacie.Peugeot 206 sw w września 2006r silnik 1.4 8v benzyna na pełnym wtrysku 75 km. Zastanawiam się jaki założyć alarm bezpilotowy bo mam fabryczny centralny zamek i po zamykaniu i otwieraniu już migają kierunkowskazy i dioda na przycisku zamykania na desce rozdzielczej. Jedni mówią ze peugeot 206 powyżej 2002 r ma jakąś instalacje elektryczną "mux" inni że jest to "can" i teraz pytanie który alarm będzie najlepszy do tego typu instalacji żeby nie ciąć za dużo kabli i nie mieć potem problemów z działaniem wszystkiego. Z kolei pan z proximy który montuje alarmy tej firmy mówi że najlepszy bedzie ich firmy alarm bezpilotowy bez żadnego "can" i że da rade i będzie tańszy i bezawaryjny i poleca coś w rodzaju jakiegoś multi bloka "immobiliser zero ghz" żeby nie ukradli gdybym zostawił kluczyk w stacyjce. Jest to taki brelok z imo w sobie. Tylko pytanie czy jak juz będzie odpalony silnik i przykładowo będe miał ten brelok przy sobie i wyjde z nim zamknąć albo otworzyć garaż i jak ktos mi się wemknie po autka to czy uciekając nim mu zgaśnie jak skończy sie zasięg tego urządzonka czy po zgaszeniu przez niego mu tylko nie odpali a on przez ten czas juz uciaknie tak że nikt go nie znajdzie? Pan z tego zakładu gdzie to montuja nie potrafił mi odpowiedziać na to pytanie.
    Kiedys widziałem w astrze II 2003r 1.6 16v zabezpieczenie typu jakaś dodatkowa stacyjka, wyłącznik na kluczyk że jak ten kluczyk był przekręcony i wyjęty to autko odpalało ale nie po wciśnięciu gazu wogóle nie reagował i nie mozna bylo przez to nim wogóle jechać a po cofnięciu tego kluczyka wszystko było normalnie, tzn pedał gazu działał i mozna było nim jechać, jest możliwość podłączenia czegos takiego w mojej 206tce??? Jeśli problem z odpowiedzią potraktujmy to tak jakbym o to nie pytał bo to tylko ciekawość choć rozwarzałem takie coś zamontowac we vito 108 2.2cdi 82km 2000r choć nie wiem za bardzo jak żeby czegoś nie odwalić niepotrzebnie.
    Jakie były by ceny alarmów i montażu do w/w autka?
    Jaki były by ceny i montaż czujników przechyłu, ruchu z zewnątrz lub wewnątrz pojazdu?
    Gdzie są fachowe firmy zajmujące się sprzedażą i montażem tych alarmów urządzeń dających fakture na to i jakąś sensowną gwarancję, najlepiej w kuj-pom choć to nie jest konieczne.
    No to narobilem zagadek, ale mam nadzieje że znajdą się osoby które będą w stanie mi pomóc. Co prawda dużo osób się ogłasza w internecie że sprzedają alarmy i montują itd ale pytam bo chcę znać pewne miejsca gdzie zajmują się tym fachowcy a nie amatorzy.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 08 Maj 2011 00:13
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

demon26 napisał:
    (...) pan z proximy który montuje alarmy tej firmy mówi(...)

demon26 napisał:
    (...) Gdzie są fachowe firmy zajmujące się sprzedażą i montażem tych alarmów(...)

Miotasz się!
    Komuś trzeba zaufać!

W dodatku w Twoim opisie pod nickiem przeczytałem: "naprawa i obsluga pojazdów samochodowych"

Warsztat znajdziesz tutaj :Link

0
  • #3 08 Maj 2011 08:36
    demon26
    Poziom 9  

Słyszałem kilka skarg na niewłaściwy montaż urządzeń przez tego pana z proximy(nie będe podawał gdzie ma warsztat bo nie będe robił antyreklamy) więc pytam o kogoś zaufanego. Poza tym pytałem jaki alarm bezpilotowy najlepszy do tego modelu peugeota 206, chodzi o to czy mam być z tym "can" czy nie żeby działał poprawnie przez dłuższy czas bez żadnych awarii i jakiej ma być firmy? Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 08 Maj 2011 10:02
    CameR

Wystarczy zamontować "zwykły" bezpilotowy alarm dobrej firmy - będzie działał poprawnie długi czas.
    Ja osobiście mogę polecić centralkę SEO Perfect, ale każdy instalator będzie proponował i zachwalał co innego.
    Ważne jest to, aby centralka nie została zamontowana "tam gdzie zwykle w 206", bo wtedy "wyrwanie" alarmu z samochodu trwa 5s.

0
  • #5 08 Maj 2011 14:21
    demon26
    Poziom 9  

Ok juz wiem że alarm bezpilotowy bez can wystarczy tylko jaki jest jego kosz i koszt montażu i czy jest to nie wiem polskie czy jakiś chończyk, jak długo trwa gwarancja na niego?
    Poza tym jako zabezpieczenie chciałbym cos w rodzaju karty że bez niej po ominięciu imo złodziej będzie mógł uruchomić autko na max 5-10 sek i jak zostawie odpalone jak z niego wyjdę np do garażu(złodziej przez ten czas do niego wskoczy i będzie próbował nim uciec) to jak oddale się bardziej od autka to silnik zgaśnie załączy się alarm i nie będzie mozliwości uruchomienia silnika bez karty w zasięgu jakieś ok 15-20m. Czy jest cos takiego??? Nie chcę tego montowac od zaraz, chcę rozważyc kilka możliwości bo chcę to autko trzymać kilka ładnych lat i mogę założyć dopiero np za 3 miesiące ale wczesniej muszę znac ceny i bezawaryjność żeby wybrać coś odpowiedniego do tego autka i żeby spełniało moje wymagania.

0
  • #6 08 Maj 2011 17:44
    CameR

Ceny ? - zapytaj w warsztacie, na który się zdecydujesz !
    Przecież to nie Ty będzież decydował ile warsztat ma na Tobie zarobić !

Blokada odjazdu : skoro będziesz montować dobry polski alarm firmy SEO, to każ sobie zamontować "bezobsługową" blokadę (immobilizer) transponderowy SEO Symphony tej samej firmy.

Zadzwoń do najbliższego warsztatu montującego zabezpieczenia w samochodach i dowiedz się wszystkiego, bo Twoje pytania wręcz ocierają się o granice regulaminu i podążają w kierunku "kosza"

0
  • Pomocny post
    #7 08 Maj 2011 19:34
    Autoalarm1
    Poziom 14  

Alarm Seo Perfect to ok. 500,600zł(z montażem) Firma Seo jest Polską firmą, moim zdaniem liderem na rynku autoalarmów. Jest to całkiem bezawaryjny alarm. Gwarancja 2 lata. Tu link http://www.seo-alarmy.pl/products.php?id=10
    Co do tej karty - jako 2 zabezpieczenie.
    Według dyrektywy U.E. ANTY-NAPAD - zatrzymanie pojazdu w czasie jazdy jest zabronione, ponieważ może się on włączyć n.p. na przejeździe kolejowym itp.
    Dlatego tak jak kolega Camer napisał ja też polecam dodatkowy Immobilizer Seo Symphony. Gwarancja też 2 lata. A polega on na tym, że przed uruchomieniem samochodu trzeba przytknąć specjalny breloczek w określone miejsce. Uzbraja się on po wyłączeniu zapłonu lub otwarciu drzwi. Jest tak samo skuteczny, bezawaryjny, tylko trzeba pamiętać ,że zawsze przed wejściem/wyjściem do garażu wyłączyć silnik w aucie. Mam go już kilka ładnych lat i nic się nie dzieje. Cena to niecałe 450zł z montażem. Wszystkie urządzenia absolutnie polskie. Tutaj link http://www.seo-alarmy.pl/products.php?id=11
    Odstraszającą na szybę naklejka gratis. Zapraszam i Pozdrawiam.

0
  • #8 08 Maj 2011 19:51
    demon26
    Poziom 9  

Ok wiem już wszystko, dzięki za pomoc, zamykam temat.

0