Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Umowa kupna sprzedaży. Wyrejestrowanie.

AjanLord 07 Maj 2011 22:58 1452 2
  • #1 07 Maj 2011 22:58
    AjanLord
    Poziom 9  

Witam.
    Zamierzam zakupić auto (przypuśćmy od osoby "X"), lecz po zakupie tego auta mam zamiar zrezygnować z ubezpieczenia, nie mając zamiaru ponownie go ubezpieczać.
    Więc moje pytania są takie:
    Czy osoba "X" (jeżeli ja tym autem wyjadę na drogę i nie daj boże spowoduję wypadek) ponosi jakiekolwiek koszty lub jakąkolwiek odpowiedzialność bądź cokolwiek związane z tym autem, gdyż ostatnio ubezpieczenie było na niego?
    Czy po spisaniu umowy osoba "X" ma jeszcze jakieś prawa/obowiązki związane z tym autem, czy spokojnie mogę robić co zechcę z tym autem, a osoba "X" nie ma z tym nic wspólnego?

Teraz to samo na chłopski rozum:
    Czy po spisaniu umowy kupna sprzedaży osoba "X" ma cokolwiek wspólnego z autem które sprzedała?

Sorry że post tak chaotycznie napisany, ale sam nie wiem jak mam się do tego zabrać. :|

0 2
  • #2 07 Maj 2011 23:21
    SauerMauser
    Poziom 21  

prawo prawem, a zasady zasadami...
    zaraz po sprzedaży osoba wyzbywająca się auta, powinna zgłosić sprzedaż do ubezpieczyciela, wówczas podejmuje również decyzję, czy chce zwrot pieniążków za resztę niewykorzystanego okresu ubezpieczeniowego, czy pozostawia Tobie ten okres ubezpieczenia. Co do rezygnacji z OC, to nie będzie łatwo, ponieważ jest zachowywana ciągłość składek i ubezpieczalnia wyśle Ci prawdopodobnie pismo o przedłużenie umowy wraz z okresem wygaśnięcia aktualnej polisy..., jeżeli będziesz miał szczęście to nie będą o Tobie pamiętać i zapomną o Twoim OC, a jak trafi się rzetelny pracownik, to raczej nie odpuści...

Nie lubię dużych liter

0
  • #3 07 Maj 2011 23:37
    AjanLord
    Poziom 9  

Jedno auto już kupiłem i zrezygnowałem z OC. Tylko że to było auto brata więc nie martwię się o to czy ponosi jakąś odpowiedzialność czy nie. Z rezygnacją z ubezpieczenia nie miałem żadnego problemu, po prostu wszedłem na stronę ubezpieczyciela, pobrałem dokument z rezygnacją, wydrukowałem, wypełniłem i wysłałem do ubezpieczyciela z dołączoną kopią umowy kupna sprzedaży. Po kilkunastu dniach przyszedł list w którym było że rezygnacja zakończona pomyślnie jakieś tam dane auta itp. oraz podziękowanie za współpracę. Więc z rezygnacją nie powinno być problemu.

SPROSTOWANIE DO TEMATU: Nie "wyrejestrowanie", tylko rezygnacja OC.

0