Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się odzyskać "zniknięte"

07 Maj 2011 23:01 3458 32
  • Poziom 10  
    Witam mam problem.
    Miałem na kompie folder ze zdjęciami i filmami i nagle ZNIKNĄŁ
    Nie wiem co się stało ale w ogóle go nie ma ani w koszu ani nigdzie.
    Prześwietliłem cały twardziel programem do odzyskiwania danych i nic nie znalazł żadnego pliku ani podfolderu.
    Miałem tego kilka giga i została pustka.
    Pomóżcie co robić i jak spróbować to odzyskać bądź co bądź to pamiątka
  • Poziom 24  
    Gdzie miałeś ten folder, - na osobnej partycji, czy na pulpicie? Masz włączoną opcję "pokaż ukryte pliki i foldery" oraz widoczność plików systemowych? Próbowałeś znaleźć ten folder przez opcję "szukaj" w trybie zaawansowanym?
  • Poziom 10  
    folder na dysku c oddzielnie od innych zdjęć żeby inny się nie mógł do nich dostać oglądając resztę zdjęć
    Ukryte foldery są odblokowane w opcjach
    i szukane wszelkimi sposobami "domowymi" które jako tako znam

I nic nie mogę znaleźć tak jak by ten folder w ogóle nie istniał
    Zainstalowany Win7/32
  • Poziom 43  
    Sprawdź jeszcze czy Ci pokazuje ukryte pliki i foldery (nie, czy masz włączoną opcję tylko czy faktycznie ta opcja działa) i napisz. Jeśli działa to stosuj się do porad migol21.
  • Poziom 10  
    nie wiem czy poprawnie to zrobiłem ale mam coś takiego
    Czy da się odzyskać "zniknięte"

i taki plik w załączniku mi wyszedł jak coś nie halo to piszcie
  • Poziom 23  
    Jesli dane byly na dysku c to masz szanse ze bedziesz mogl odzyskac tzw. poprzednia wersje folderu, win 7 domyslnie ma wlaczona ta funkcje tylko na dysku na ktorym jest zainstalowany. Poszukaj tej opcji we wlasciwosciach folderu w ktorym znajdowal sie twoj brakujacy folder
  • Poziom 10  
    A jak to zrobić i gdzie tej opcji szukać ?

ten folder był bezpośrednio na c
    np C:/Zdjęcia
  • Poziom 23  
    Wchodzisz do wlasciwosci dysku c i tam masz poprzednie wersje i poszukaj zeby byla wersja z przed momentu w ktorym zniknely ci dane, poszukaj w google dokladnego opisu co i jak bo uzywalem ta opcje tylko raz ale z powodzeniem jedynie co to odzyskane dane byly ukryte.
  • Poziom 10  
    Niestety we właściwościach brak poprzednich wersji i co robić?????
  • Poziom 33  
    d_j_siwy napisał:
    Niestety we właściwościach brak poprzednich wersji i co robić?????

Kto trzyma cenne dane na dysku systemowym? Spróbuj programu do odzyskiwania utraconych plików FinalRecovery.
  • Poziom 10  
    próbowałem programem ale w przypadku partycji c (inną przeskanował do końca) nie dokończył po około 5 % wyskakuje komunikat "This is no octan number" tak chyba się to pisze i po wciśnięciu ok przerywa skan

Podejrzewam uszkodzenie dysku czy jest możliwość sprawdzić to bez narażenia danych "znikniętych" na utratę ?

I proszę nie wysyłać priv na maila z propozycjami "Mogę ci to zrobić za XXX zł" gdybym miał kasę to już dawno bym przestał tu zawracać gitarę ;)
  • Poziom 43  
    d_j_siwy napisał:

Podejrzewam uszkodzenie dysku czy jest możliwość sprawdzić to bez narażenia danych "znikniętych" na utratę ?
    I proszę nie wysyłać priv na maila z propozycjami "Mogę ci to zrobić za XXX zł" gdybym miał kasę to już dawno bym przestał tu zawracać gitarę ;)

Podaj SMART (stan dysku).
    Zrób kopię posektorową (będziesz mógł do niej wrócić jak odzyskanie danych się nie uda i coś nadpiszesz).
    Problemy staramy się rozwiązać na forum (żeby koś z czymś podobnym miał "gotowy przepis", swoją drogą tego typu maile możesz zgłosić do moderatora czy tam administratora jako spam, możesz też zapytać kogoś na priv czy nie zrobiłby tego za darmo albo w takiej cenie na jaką Cię stać - mnie się zdarzało pomagać w ten sposób).
  • Poziom 10  
    dzięki za podpowiedź ale napisz po kolei jak smart zrobić i potem tą kopię bo zielony w tym jestem i jakimi programami to robić
  • Poziom 10  
    dzięki za podpowiedź czy tą kopie to można jedną partycję skopiować na drugą ?

bo d mam puste i mógłbym wykorzystać tą przestrzeń a jeśli w plik to na jakieś zewnętrzne urządzenie czy można też na drugiej partycji zostawić
    i który wariant wybrać (który bezpieczniejszy/lepszy)
  • Poziom 43  
    Dysk na dysk - wszystkie (wyznaczone) sektory dysku źródłowego zostaną zapisane na dysku docelowym, to co było na nim wcześniej będzie wymazane. Możesz pracować bezpośrednio na takim dysku kopii (to jakbyś kopiował CD na drugi CD).
    Dysk do pliku - wszystkie (wyznaczone) sektory zostaną skopiowane do pliku który możesz zapisać na dowolnym nośniku jak każdy inny plik (jakbyś kopiował CD do ISO). Żeby pracować na takiej kopii program do odzyskiwania danych musi obsługiwać dany plik obrazu, jeśli tak nie jest to obraz dysku trzeba przywrócić na dysk (tak,jakbyś z obrazu ISO wypalił płytę) i na nim pracować.
    Bezpieczeństwo - takie samo w obu przypadkach.
  • Poziom 10  
    Oto odczyt z crystala (chyba)

Czy coś jeszcze tam trzeba uruchomić bo nie wiem

Czy da się odzyskać "zniknięte"[/img]
  • Poziom 43  
    Dysk jest w porządku. Podaj peirwsze sto sektorów (patrz porada migol21).
  • Poziom 10  
    podawałem wyżej zrzut ale nie 100 tylko 2042 bo tak dla 7 chciał żeby robić screen wyżej

a i czy teraz muszę robić tą kopię ? czy to nic nie da ?
  • Poziom 43  
    Kopia nie zmieni systuacji, którą masz teraz, ale pozwoli się cofnąć jeśli coś pójdzie nie tak.
  • Poziom 10  
    a zwykły backup do cofnięcia wystarczy w razie co ? czy robić tą posektorówkę

i co z tymi sektorami ja nie widzę tego załącznika co migolowi podawałem z plikiem sektorów a nie wiem czy u was jest widoczny z tymi 2042 sektorami daj znać
  • Poziom 43  
    Nie ma załącznika.
    Jeśli dysk twardy porównać do książki to zwykły backup będzie jej przepisaniem (nie uwzględni błędów i pustego miejsca, w którym na dysku coś jeszcze może być). Kopia posektorowa jest jak kserowanie - kopiuje wszystko "tak jak widać". W Twoim wypadku tylko kopia posektorowa ma sens.
  • Poziom 10  
    oki a sama kopia dysku (partycji) C: wystarczy? czy robić obraz całego twardziela ?

I zaraz spróbuję jeszcze raz ten plik wrzucić nie wiem czemu nie chce wejść
  • Poziom 43  
    Teoretycznie powinna wystarczyć (wyznaczasz przedział od którego do którego sektora ma kopiować), jeżeli to było na partycji 1, a jej rozmiar się nie zmienił to wystarczy, że skopiujesz tylko ten fragment dysku.
  • Poziom 10  
    skąd mam wiedzieć z ilu sektorów ta partycja się składa czy program sam to wykryje?
    i czemu do cholibci klikając dodaj załącznik nie mogę tego pliku z diagnostyki sektorów dorzucić? :|
  • Poziom 43  
    1. Sprawdzić w menadżerze partycji (może jakiś Easeus, Testdisk chyba też pokaże, w DMDE można zobaczyć) od którego do którego zajmuje partycja C:.
    2. Bo najpierw dajesz przeglądaj, potem dodaj załącznik - tak obisz?
  • Poziom 10  
    Nie mam takiej opcji biorę wybierz plik biorę z twardego -otwórz i następnie dodaj załącznik
  • Poziom 10  
    Moje sektory dysku od 0- 2042

może teraz coś odczytasz i napisz jak tą kopię robić dmde bo tam jest w poradniku opisane dokładnie ale do pliku, a nie na dysk i komendy mam po polsku, ale co się dziwić skoro poradnik z 2009r a nikt nie zaktualizował.

I czy z poziomu windy da się zrobić czy muszę w/g poradnika z dosa bo dyskietki u mnie nie znajdziesz ;) a poza tym w dosie to 20 lat temu pracowałem ;) i ni bee ni mee
    Załączniki:
  • Specjalista HDD Recovery
    1) DMDE jest po polsku.
    2) Wersja nowa działa tak samo jak i stara jeśli chodzi o kopie posektorową.

Pisałeś
    Cytat:
    Prześwietliłem cały twardziel programem do odzyskiwania
    danych i nic nie znalazł żadnego pliku
    Jakim ?