Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik kart paraliżuje wszystkie porty USB

adam95102 07 Maj 2011 23:49 1408 8
  • #1 07 Maj 2011 23:49
    adam95102
    Poziom 17  

Witajcie, niedawno zainwestowałem w czytnik kart z usb 2.0, jakiś no name wiec to jest pewnie przyczyna mojego problemu.
    Problem: Po podłączeniu czytnika, żaden port usb nie widzi urządzenia podłączonego do niego, czy to myszka czy klawiatura, lub pendrive, gdy odłączam czytnik, porty chodzą. Próbowałem odinstalować sterowniki usb i restartu komputera, zadziałało. czytnik też chodził, ale pokazywał się komunikat o skoku napięcia, nie wiem dlaczego ponieważ do usb w czytniku nic nie wkładałem, a pozostałe zawsze były ok. W innym komputerze (lepszym) sprawdziłem ten czytnik i działał beż żadnego problemu.
    Komunikat o skoku napięcia dał mi do myślenia, że problem tkwi w zasilaczu, ale niestety, wsadziłem do tego komputera zasilacz, z komputera w którym ten czytnik jest ok, i ten problem jest nadal
    komputer na którym występuje problem:
    MSI 848P Neo2-v
    2gb ram Kingston 2x 1gb DDR1 (memtest - 0errors)
    Western Digital 80gb (hd tune - brak błędów)
    Powertec 420W
    win xp home sp3
    Proszę o pomoc

0 8
  • #3 08 Maj 2011 11:46
    adam95102
    Poziom 17  

Krysxx napisał:
    Zadziałał bezpiecznik portów USB .

Więcej :
    Link

Link

Jeżeli to ten bezpiecznik to działa tak pod wpływem tego czytnika, a w innym komputerze czytnik pracuje prawidłowo , tam na pewno też jest bezpiecznik bo to dużo nowsza płyta od tej gdzie występuje problem

0
  • #4 08 Maj 2011 12:02
    Krysxx
    Poziom 12  

W nowszych płytach z reguły jest dużo więcej portów USB i osobne zabezpieczenia.

Jeszcze w biosie popatrz na ustawienia portów USB.

W przypadku USB, pobór prądu jest dzielony na jednostki (loads). Każda jednostka to 100 mA. Urządzenia zasilane bezpośrednio przez USB (bus powered) to pierwsza klasa low power (pobór prądu do 100 mA) i druga klasa (high power - pobór prądu od 100 mA do 500 mA). Trzecia klasa to urządzenia self powered, których pobór prądu jest większy niż 500 mA i wymaga własnego zasilacza. Myszy, klawiatury itp. należą najczęściej do pierwszej klasy (low power). Modemy USB, joysticki lub głośniki to typowi przedstawiciele drugiej klasy (high power). Skanery, większość napędów czy drukarki to dobre przykłady urządzeń trzeciej klasy (self powered). Urządzenia trzeciej klasy można podpiąć do każdego gniazda USB, ponieważ posiadają one własne zasilanie i tym samym są traktowane przez kontroler lub hub USB jako urządzenia low power.

0
  • #5 08 Maj 2011 12:27
    adam95102
    Poziom 17  

Krysxx napisał:
    W nowszych płytach z reguły jest dużo więcej portów USB i osobne zabezpieczenia.

Jeszcze w biosie popatrz na ustawienia portów USB.

czyli mam przez to rozumiec, że ten czytnik jednak jest wadliwy, tylko ten nowszy komputer potrafi z tym pracowac? , a jeśli chodzi o ten bios to dokładnie jakie ustawienia mam sprawdzic bo w tym biosie to jest tylko
    usb controller enabled
    usb 2.0 controller enabled
    i chyba jeszcze cos ale juz nie pamietam

0
  • Pomocny post
    #6 08 Maj 2011 12:38
    Krysxx
    Poziom 12  

Coś nie tak będzie z tym czytnikiem .
    USB są standardowe w obu twoich komputerach (sprawdziłem po 2 odpowiedzi )

Jak masz możliwość to wymień na inny .
    Powiedz w sklepie co i jak i tyle.

Na siłę nie podłączaj bo jak spali mostek -to płyta główna do wymiany .

0
  • #7 08 Maj 2011 12:49
    adam95102
    Poziom 17  

Krysxx napisał:
    Coś nie tak będzie z tym czytnikiem .
    USB są standardowe w obu twoich komputerach (sprawdziłem po 2 odpowiedzi )

Jak masz możliwość to wymień na inny .
    Powiedz w sklepie co i jak i tyle.

Na siłę nie podłączaj bo jak spali mostek -to płyta główna do wymiany .

Dzięki, jak mi wymienią, to sprawdze co i jak.

0
  • #8 01 Sie 2011 19:42
    adam95102
    Poziom 17  

Hej wymieniłem ten czytnik i problem nadal występuje ale teraz to na 100% wiem, że uszkodzona jest płyta główna, na wszystkich innych czytnik działa, a płyta ta ma też jakiś problem bo zamiast 12V wdziała 5.59, najpierw myślałem, że to wina zasilacza, ale wsadziłem ocz 600W i też tak widziało, płyta jako jedyna zawsze z wentylatora na procesorze brała 100% jego prędkości a na innych płytach ten wentylator zmienia liczbę obrotów wtedy gdy jest za ciepło. Czyli ostatecznie płyta uszkodzona, wymieniłem na inną, temat do zamknięcia.

0
  • #9 01 Sie 2011 21:27
    zgf1
    Poziom 23  

A nie lepiej było inny czytnik?
    Obecnie większość czytników to straszny szajs, mam jeden który nie do końca współpracuje z jedną płytą, ale inne działąją ok.

0