Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka śrubowa-na co zwracać uwagę.

08 Maj 2011 00:12 11903 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Jestem nowy na tym forum i jeżeli temat nie w tym dziale to sory.

Chcę kupić sprężarkę śrubową spalinową taką o mocy ok 30kw o wydajności ok 4m3 min i moje pytanie do Was ,na co zwracać szczególnie uwagę przy zakupie sprężarki używanej którą chcę kupić , nie chcę by sprzedający zamydlił mi oczy gwarancją rozruchową na okres 3 miesięcy i tekstami że wymieniony filtr,olej itp .
    Jako laik, jak mogę sprawdzić że sprężarka jest warta kupna ?, czy test pracy maszyny na maksymalnej wydajności przez okres ok pól godziny jest miarodajnym sprawdzeniem urządzenia ?
    Nigdy nie miałem do czynienia ze sprężarkami śrubowymi i żaden z moich znajomych również, więc jestem skazany sam na siebie i rzetelność lub nierzetelność sprzedającego.
    Wybór padł na Ingersoll-Rand ewentualnie COMPAIR
    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie
  • Specjalista elektryk
    Witam. Trudno tu coś doradzić. Sprawdź stan licznika godzin, głośność i wydajność pracy, kompletność dokumentacji, łatwość uruchamiania, ogólny wygląd zewnętrzny, przecieki i wydmuchy, to w jakich warunkach i gdzie była wykorzystana, przeglądy, serwisy, naprawy, legalność pochodzenia itp, itd.
    Mniej więcej tak, Jakbyś kupował samochód.
    Niestety, wyboru Będziesz musiał dokonać Sam. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Mniej więcej tak, Jakbyś kupował samochód.

No właśnie ,gdyby chodziło o sam silnik spalinowy to pół biedy, ale dochodzi jeszcze stopień sprężarki i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat zużycia sprężarki procentowo w stosunku do przepracowanych motogodzin.Zdaję sobie sprawę że takie porównanie może być niemiarodajne bo jest uzależnione od sposobu eksploatacji danej maszyny ,ale daje mi jakiś odnośnik co do zużycia.
    Jak wspomniałem wcześniej ,mam na oku dwie sprężarki i obie w wieku 10 lat a przebieg i według licznika to ok 2500 mtg i trudno mi stwierdzić czy jest to rzeczywisty stan , ogólnie wyglądają na zadbany stan ale niestety jak to w Polsce bywa nie mają książki serwisowej ani żadnego dokumentu potwierdzającego przeglądy czy tez napraw
  • Poziom 10  
    Witam
    Jeśli mogę ocenić przebieg 2500 godzin to nie wiele jak na śrubówkę. Wiekszość przepracowuj koło 70000 bez problemu. Marki Compair oraz Ingersoll są mi znane i polecam zakup bez chwili zawahania oczywiście radziłbym zobaczyć jak wizualnie wygląda sprężarka. Śruba kiedy już jest przepracowana mocno hałasuje. Obowiązkowo po zakupie radziłbym zrobić przegląd- wymiany filtrów oleju itd itp.
  • Poziom 16  
    70000 godzin pracy? Chyba przed trzecim remontem.
    A znam przypadki, że elementy się zacierały i to bez nadmiernego hałasu.
  • Poziom 14  
    Sprężarki Demag CompAir,Kaeser, z 2005r 12m3/min,przepracowane >50000h bez remontu,tylko regularny serwis.może dlatego, że są zmienno obrotowe tyle kręcą,chociaż jedna z 8 sprężarek demag padła z powodu uszkodzenia stopnia śrubowego, ale miała niecałe 60000h z 2004r