Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor LCD Mitsubishi HC5500 wyświetla pionowy zielony pasek

08 Maj 2011 05:38 3984 1
  • Poziom 1  
    Problem najlepiej zilustrują poniższe zdjęcia, ale najpierw spróbuję wszystko opisać:
    W czasie projekcji filmu lub pokazu zdjęć na lewej części ekranu czasami pokazuje się zielony pionowy pasek w zasadzie na całej szerokości ekranu. Piszę "W zasadzie", bo pasek jest przerywany w wielu miejscach, a ilość przerw zależy od tego co jest na ekranie. Jak zależy? Nie mam pojęcia. Próbowałem znaleźć jakąkolwiek regułę, ale mi się nie udało.

Można powiedzieć, że pasek składa się poziomych pasków o długości +- 8 pikseli (narysowałem kreskę w Photoshopie i w maksymalny powiększeniu policzyłem piksele;). No i dodatkowo te małe paski sobie migają. Częstotliwość migania wydaje się taka sama, ale różne jest przesunięcie w fazie.

Pasek nie pojawia się gdy projektor wyświetla obraz typu grafika (no np. strona elektroda.pl). Próbowałem też nokia test i kilka innych testów, które wyświetlają różne gradienty i nic. Na ekranie musi być film albo zdjęcie w miejscu gdzie się pojawia pasek.

Projektor podłączam do komputera, więc wypróbowałem różne rozdzielczości i częstotliwości. Podłączałem też projektor na dwa sposoby: Z komputera wyjście DVI kablem do HDMI projektora i tym samym wyjściem przez przejściówkę DVI - VGA do wejścia D-SUB w projektorze. Spróbowałem dla świętego spokoju drugie wyjście DVI w komputerze. Oczywiście nic się nie zmieniło i pasek ciągle się pojawiał.

Pobawiłem się też ustawieniami obrazu w projektorze i gdy na ekranie mam zdjęcie (albo stopklatkę z filmu) i widoczny jest pasek w jakiejś tam postaci to zmiana praktycznie każdego parametru (jasność, kontrast, ustawienia przysłony, temp. barwy, gamma) zmienia jego wygląda w sposób, który starałem się opisać wyżej.

Na koniec tylko dodam, że lampa projektora ma 3700 z 5000h na liczniku.

a teraz zdjęcia, najpierw pełny ekran:

a tu wykadrowany fragment paska:

Co może być problem?
  • Poziom 14  
    Mi pomogło dmuchnięcie w kratkę od chłodzenia z boku projektrora, okazało się że pajęczynę pająk zastawił. Piszę oczywiście całkiem poważnie.