Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I - sterowanie radiem z przełącznika zewnętrznego

1967Mariusz 08 Maj 2011 09:14 2860 0
    1967Mariusz
    Poziom 8  
    Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o pomoc w następującej sprawie:
    W kwietniu kupiłem samochód renault laguna I rok produkcji 1996, pojemność silnika 2.0 (volvo) wersja kombi samochód wyposażony w instalację audio. W samochodzie nie było oryginalnego radia w związku z tym zainstalowałem w aucie radio jakie posiadałem jest to Sony CDX-S2000. Po instalacji wszystko działa ok ale ciągle zastanawiam się czy istnieje możliwość podłączenia tego typu radia pod przełącznik, który jest oryginalnie zamontowany w samochodzie pod kierownicą służący do sterowania funkcjami radia. Z instrukcji obsługi zamontowanego radia wynika, że ma ono możliwość sterowania zewnętrznego przy użyciu pilota o symbolu RM-X4S. W związku z tym proszę osoby które znają temat o kilka podpowiedzi. Czy wymieniony model radia można połączyć z istniejącym w samochodzie przełącznikiem, jak to zrobić, czy istnieje konieczność instalacji dodatkowych np: przejściówek, adapterów itp a jeżeli tak to co należy dokupić i czy wogóle jest to możliwe. I pytanie następne może trochę śmieszne, gdzie w tym modelu samochodu znajdują się wyjścia kabli od przełącznika sterowania pod kierownicą. Gdy instalowałem radio w półce znajdowały się tam dwie oryginalne kostki, jedna od zestawu głośników, druga służąca do podłączenia zasilania, czy oprócz tego jest jeszcze trzecia kostka którą wpina się w oryginalne radio służąca do sterowania przełącznikiem zewnętrznym. W czasie wkładania radia nie zauważyłem dodatkowych kostek dlatego nie wiem czy powinne być, być może zawieszone są gdzieś pod półką przez osobę która wymontowała oryginalne radio. Za poświęcony czas i odpowiedzi dziękuję.
  • Sklep HeluKabel