Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy cs105 txt wirowanie

valler 08 May 2011 11:09 2204 6
 • #1
  valler
  Level 13  
  Nie było wirowania lecz próba jego rozpoczęcia. Znalazłem na pływie wywalony tranzystor sterujacy przekaźnikiem. Wymieniłem tranzystor SMD na "zwykły". Wirowanie sie pojawiło lecz się zapętla. Znaczy to, że jak ustawię wirowanie, to zaczyna wirować, czas spada z 8 na 7 minut, potem na 6 i czasami na 5 - w tym czasie przerywa wirowanie (czasami trwa ono 1 minutę, czasami 2, a nawet 3 minuty) i na wyswietlaczu czas rośnie z powrotem do 7 minut i znowu rozpoczyna wirowanie i tak w nieskończoność (zapętla się).
  To samo dzieje sie przy programie szybkim (32 minutowym) w tym przypadku punktem do którego wraca wirowanie w nieskończoność jest 17 minut.

  Zaobserwowałem ponadto (nie wiem czy to ma związek) chwilowe przygasanie wyświetlacza. Czas tego przygasnięcia to ułamek sekundy, ale nie zauważyłem, że przygasa jak wyłacza wirowanie.

  Czy ktos spotkał sie z takim problemem?
 • #2
  gts1991
  User under supervision
  Napięcia na zasilaniu ma stabilne?
  Według mnie wskazuje to na EEPROM do wgrania.
 • #3
  valler
  Level 13  
  Właśnie nie wiem czy napięcie stabilne (wydaje mi sie że nie bo wyswietlacz czasami przygaśnie). Podobno może to być walnięty konsensator 1,5 mikro 275 VAC, ale nie mam nowego pod ręką.

  Skąd wziąć wsad pamięci?
 • #4
  machefi
  Home appliances specialist
  Wymontuj silnik , sprawdź długość szczotek i lekkośc ich przesuwu w szczotkotrzymaczach , wreszcie przetrzyj komutator miękkim pumeksem na obrotach , co najlepiej zrobić podłączając silnik na krótko przez regulowany autotransformator.
 • #5
  valler
  Level 13  
  Szczotki wymienione (były jeszcze dobre). Prądniczka tacho wydaje sie ok, magnes przykręcony.
  Wirówka wiruje, ale jak ustawi się obroty rzędu 700-1000 to przerywa podczas wirowania (tzn. wiruje ok 1-2, czasami 3-4 minut, zatrzymuje się i zaczyna wirowanie od nowa) . Prze obrotach 600 i mniejszych jest wszystko ok, chociaż wydaje mi się że jak ustawię obroty np na 500 to wiruje tak jakby miała z 800-900 obrotów.
  Czy ktoś ma jakiś pomysł?
 • Helpful post
  #6
  peterwolski
  Level 20  
  kondensator 1,5 mikro podstaw albo go zmierz często traci pojemność , co do przeprogramowania maja tylko serwisy specjalna maszynę ale raczej nie stawiam na eprom pozdrawiam
 • #7
  valler
  Level 13  
  Po wymianie kondenastora wszystko jest w porządku. Stary kondensator miał 0,5uF zamiast 1,5uF.