Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder HD Samsung DSB-H370G-Modyfikacja

Rezystorr 08 Maj 2011 11:11 8861 6
  • #1 08 Maj 2011 11:11
    Rezystorr
    Poziom 11  

Mam pytanie, czy jest możliwa jakaś modyfikacja tego tunera?

W stylu:

Dorobienie dodatkowych wyjść.
    Dorobie gniazda USB
    Zmiana Firmware
    Itp.

0 6
  • #2 08 Maj 2011 11:30
    telesat1
    Moderator na urlopie...

W jakim celu?

1
  • #3 08 Maj 2011 21:44
    romeok01
    Poziom 35  

Ten tuner jest bardzo dobrze zabezpieczony, przed jakąkolwiek ingerencją w oprogramowanie, w tunerze jest złącze JTAG, ale procesor ma zablokowaną komunikacje przez JTAG i nic nie można odczytać i zapisać.
    Jedyną mozliwością odczytu lub zapisu oprogramowania to wylutowanie pmięci flash i odczyt w zewnętrznym programatorze.
    Po za tym nie istnieje żadne alternatywne oprogramowanie do tego tunera.
    Jak już chcesz się zając przeróbka jakiegoś tunera to poszukaj NBOX-a 5800S z serii BSKA z loaderem do CA17, można go przerobic i uruchomić na nim Enigme2, działa czytnik kart, lan i można podłączyc dysk twardy.

0
  • #4 23 Maj 2011 10:13
    centrino@
    Poziom 13  

To co wiem siedzi tam procek STi7101KWC i z tego co wiem można pod niego podpiąć LAN, USB, DYSK.

Piszesz że ma zablokowaną komunikacie przez JTAG, ale czy ma to programowo czy hardware?

0
  • #5 23 Maj 2011 14:08
    romeok01
    Poziom 35  

Nie wiem jak zablokowana jest komunikacja, ale podejrzewam, że hardware`owo.
    Technicy z polsatu Cyfrowego posiadają procesory o innym oznaczeniu, które mają odblokowana komunikację JTAG do testów.
    Tuner jest na licencji nagravision i zadbali o dobre zabezpieczenie.

0
  • #6 23 Maj 2011 14:19
    centrino@
    Poziom 13  

A znasz może jakie to są oznaczenia tego procesora, który jest wykorzystywany do testów?

Wiadomo, lepiej i szybciej będzie wlutować pamięć na podstawkę i tam go zaprogramować.

A zapytam z ciekawości, czy ta płyta ma gdzieś podciągnięte z procesora wyjścia na LAN, SATA, USB?

0