Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujka na wykrycie gazu usypiajacego

08 May 2011 12:10 4423 6
  • Level 15  
    Witam
    szukam podpowiedzi na ten temat ale "szukajka" niewiele mi podpowiedziała :)

Klient dla którego projektuję instalację monitoringu / bo alarm już ma / wspomniał
    że jego znajomi , zamożni ludzie padli ofiarą włamywaczy którzy przez otwarte okno na piętrze /tam nie działał alarm / wpuscili gaz -( jaki to gaz) usypiający i nawet pies
    spał jak suseł :) a domownicy obudzili się rano w wyczyszczonym domu , dobrze że żywi :(
    Zatem rodzi się pytanie jak zaradzić takim sytuacjom? Okna zazwyczaj się uchyla na noc i wielu tak robi latem , to zrozumiałe. Ale gdyby wraz z montażem kamer np takich
    które można zaprogramować na alarm w wybranej strefie sprząc jaszcze czujki gazu-
    tylko jakie ?
    Z drugiej strony jak zainicjować alarm wychwycony przez kamery ? Z wyjść rejestratora? tego jeszcze nie przerabiałem. Może ktoś podpowie ?

Pozdrawiam serdecznie
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Level 12  
    Jolaos wrote:
    które można zaprogramować na alarm w wybranej strefie sprząc jaszcze czujki gazu-
    tylko jakie ?

Np. takie.
  • OptexOptex
  • Level 1  
  • Level 15  
    w5h0so wrote:
    Jolaos wrote:
    tylko jakie ?

Np. takie.

No i fajnie. O to chodziło. Dzięki kolego.
    A czy istnieją również bezprzewodowe? Trudno bowiem dziś o ciągnięcie kabelka w tamtym miejscu.
  • Level 22  
    Taka czujka i tak nie rozwiązuje problemu. Co z tego, że włączy się alarm jak domownicy "zasną". Złodziej i tak zrobi co chce. Może istnieje jakiś chemiczny katalizator oparów chloroformu ?
  • Level 32  
    Po przeczytaniu Twego opisu zdarzenia u "znajomych" dziwię się że nie mieli systemu podzielonego na strefy.Z opisu może tak wynikać gdyż spali na piętrze a dom im obrobili.Nie wnikając co byłoby gdyby w sypialniach były zainstalowane czujniki gazu usypiającego jak szli spać powinni uaktywnić strefę parteru i po wejściu intruzów alarm powinien zadziałać.Gazy usypiające zazwyczaj "dosypiają" śpiących już domowników nie słyszałem o takim zdarzeniu by złodzieje-intruzi wpuścili gaz do budynku gdzie byli aktywni ludzie (nie śpiący) i to poskutkowało " eliminacją ich.Oczywiście czujniki gazów usypiających są potrzebne ale trudno jest złodziejom dostać się do strzeżonego domu (często z monitoringiem agencji ochrony) gdy wszystko czuwa (oprócz sypialni) podczas snu domowników.
  • Level 15  
    Z tego co mi klient opowiedział wnioskuję że alarm na parterze był aktywny a złodzieje weszli przez okno na piętrze gdy już wszyscy spali. Okno u góry było uchylone a może nawet otwarte. Gdyby nawet było tylko uchylone to już gaz da się wpuscić. Złodzieje długo namierzają swe cele , więc wycięcie otworu w szybie i całkowite otwarcie okna to pestka dla zaprawionego w swym fachu. W domach są daszki na gankach , werandy, tarasy itp co znacznie ułatwia wspięcie się na pietro.
    Maska na drogi oddechowe i do roboty.
    To tylko moje przypuszczenie ale ci co obrabiają domy to tez nie są idioci i są dobrze przygotowani by zrobić swoje. Wyobraznia klienta też zadziałała i teraz kombinują jak nie dać się zaskoczyć. Stąd moje dociekania.