Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 107 nie włącza się pompa paliwa

mazda323c 29 Kwi 2011 22:31 4268 9
  • #1 29 Kwi 2011 22:31
    mazda323c
    Poziom 19  

Witam jak odpaliles to aygo bo ja mam 107 identyczny przypadek mozesz zdradzic co było?

Moderowany przez Pawel wawa:

Wydzieliłem z innego tematu, proszę zapoznać się z regulaminem. Proszę o stosowanie się do zasad poprawnej pisowni!

2 9
  • #2 08 Maj 2011 00:24
    bielak75
    Poziom 9  

Witam. Panowie czy udało wam się rozwiązać tą zagadkę z odpaleniem auta.
    Mam peugota 107 i po zgaszeniu wieczorem rano juz nie odpalił. Nie dostaje paliwa choć pompa sprawdzana i działa na krótko.
    Proszę o pomoc

0
  • #3 08 Maj 2011 08:21
    wicio84
    Poziom 10  

Tu kolego przekaźnika nie masz pompy. To, jeśli się nie mylę, zrobione jest na półprzewodniku.

0
  • #4 08 Maj 2011 10:01
    zbyniuś
    Poziom 26  

Przekażnik pompy jest wbudowany na płytce skrzynki bezpieczników w komorze silnika zabezpieczony bezpiecznikiem F8 oraz F13 w zestawie wskażników.

1
  • #5 08 Maj 2011 17:34
    bielak75
    Poziom 9  

Panowie ale czy znacie jakąś przyczynę dlczego auto nie chce odpalić? Czytałem o takich problemach u innych ale nikt nie podał konkretnego rozwiązania.
    auto zgaszone normalnie po jeździe już nie odpalilo. komp. diagnostyczny wyrzuca błąd P0703- czujnik stopu)skrzynia automatyczna którego nie mozna wykasować choc czujnik sprawdzany i sprawny.
    Czy problem ten moze miec związek z immobilaizerem - mam tylko jeden kluczyk

0
  • #6 08 Maj 2011 18:44
    zbyniuś
    Poziom 26  

Czy przycisk "nowy temat" przestał działac?

Moderowany przez Pawel wawa:

Dać ostrzeżenie? Co to za pisanie dla samego pisania? Widać chyba mój wpis w pierwszym poście.

0
  • #7 08 Maj 2011 20:17
    kybernetes
    Poziom 39  

bielak75 napisał:
    Panowie ale czy znacie jakąś przyczynę dlczego auto nie chce odpalić?
    [...] komp. diagnostyczny wyrzuca błąd P0703- czujnik stopu)skrzynia automatyczna którego nie mozna wykasować choc czujnik sprawdzany i sprawny.
    Czy problem ten moze miec związek z immobilaizerem - mam tylko jeden kluczyk

Przy usterce sygnału hamulca rozruch silnika jest zablokowany. Tam szukaj.

PS: w jaki sposób sprawdziłeś czujnik?

0
  • #8 08 Maj 2011 20:34
    bielak75
    Poziom 9  

czujnik zostal wyjety i rozebrany. posiada dwa wejścia - pierwszy do stopu tylnych swiateł (obwód zamkniety) drugie do uruchomienia silnika przy wcisniuęciu pedalu obwod otwarty sprawdzone i tak działa. Jeszcze jedna zagatka błąd wyzej opisany da się tylko wykasować po wciśnięciu pedału hamulca. Przy pedale w czasie spoczynku błąd sie pojawia.(P0703)

0
  • #9 08 Maj 2011 20:42
    kybernetes
    Poziom 39  

Sprawdź w parametrach czy skrzynia widzi wciśnięcie i zwolnienie pedału hamulca: sygnał główny i sygnał dodatkowy.

PS: w razie wątpliwości:
    1. Sprawdź napięcia bezpośrednio na kostce stycznika stop (zamontowanym)
    2. Sprawdź czy sygnał stycznika dociera do skrzyni:
    Złącze "A" (35 styków)
    32 (nie wykorzystany)
    33 (nie wykorzystany)
    34 Główny zestyk hamulca (otwarty)
    35 Główny zestyk hamulca (zamknięte)

0
  • #10 08 Maj 2011 20:47
    zbyniuś
    Poziom 26  

Ćoś ty taki ważny czytaj ze zrozumieniem temat był o pompie paliwa a doczepiony o rozruchu silnika ,trzeba było zamknąć temat i ok. ale nie zrobiłeś tego więć skomentowałem. (To oczywiście do moderatora)

0