Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tor bez konieczności instalacji aplikacji dostępowej i wtyczki Torbutton

pseven 08 Maj 2011 12:37 9410 6
 • Tor bez konieczności instalacji aplikacji dostępowej i wtyczki TorbuttonTwórcy projektu „Tor” zdecydowali się dostarczyć użytkownikom nowy sposób korzystania z usługi oparty nie o aplikację dostępową, współpracującą z dodatkiem do przeglądarki internetowej, ale dedykowaną, pełnoprawną przeglądarkę, integrującą w sobie wszystkie powyższe elementy. Rozwiązanie takie ma zapewnić brak konieczności instalacji i konfiguracji oprogramowania, a także bezproblemowy dostęp do automatycznych aktualizacji.

  „Tor” to rozwijana początkowo z myślą o Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych wirtualna sieć komputerowa implementująca trasowanie cebulowe drugiej generacji, zapobiegające analizie i śledzeniu ruchu sieciowego, tym samym zapewniające użytkownikom wysoki poziom anonimowości podczas korzystania z zasobów globalnej sieci.

  Do tej pory, by skorzystać z usługi konieczne było posiadanie: przeglądarki internetowej, aplikacji dostępowej „Tor” oraz wtyczki dla przeglądarki „Torbutton”. Pakiet „Tor Browser Bundle” po pobraniu w postaci archiwum ze strony producenta wystarczy rozpakować i uruchomić za pomocą pojedynczego pliku wykonywalnego.

  „Tor Browser Bundle” nie wymaga instalacji, można więc pakiet uruchomić bezpośrednio z nośnika typu pendrive czy karty pamięci. Pakiet dostępny jest w wersjach przeznaczonych do pracy pod kontrolą systemów rodziny Linux, Windows oraz Mac OS.

  „Tor Browser Bundle” można bezpłatnie pobrać, udając się pod adres: www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en.

  Źródło:
  https://blog.torproject.org/blog/toggle-or-not-toggle-end-torbutton

 • #2 08 Maj 2011 15:17
  Myrek1
  Poziom 23  

  Od dawna istnieje taka integracja z FireFox'em. Oczywiście można ją zawsze mieć ze sobą na pandrive bez ingerencji w system.

 • #3 08 Maj 2011 15:23
  flubber.trip
  Poziom 27  

  Myrek1 napisał:
  Od dawna istnieje taka integracja z FireFox'em. Oczywiście można ją zawsze mieć ze sobą na pandrive bez ingerencji w system.


  Dokładnie, miałem ją na długo przed zamknięciem słynnego onionforum, które to zniknęło we wrześniu zeszłego roku, więc to żaden news.

 • #4 09 Maj 2011 13:34
  felixd
  Poziom 11  

  Dokładnie, myślałem że napisali własną przeglądarkę :D

 • #5 09 Maj 2011 20:07
  komandor64
  Poziom 25  

  Hmm Onion padło? No szkoda, szkoda... Zawsze można było się nieźle pośmiać czytając "Level 28" (jak ktoś korzystałz OF to wie ;) ).

  Ogólnie to idea TOR znajduje się ostatnio w stagnacji. HiddenWiki jako swoisty katalog stron TOR`a co chwila łapie zwisy. Z tego co zauważyłem to nowe strony też się jakoś za bardzo nie pojawiają...

 • #6 10 Maj 2011 12:21
  flubber.trip
  Poziom 27  

  komandor64 napisał:
  Hmm Onion padło? No szkoda, szkoda... Zawsze można było się nieźle pośmiać czytając "Level 28" (jak ktoś korzystałz OF to wie ;) ).


  Na miejsce OF pojawiło się nowe forum, Torowisko. Całkowicie polskie, lecz to już nie to samo. Raczej przejęło najgorsze cechy OF i nie ma już tego klimatu, który wytworzył Givirinop ;)

 • #7 10 Maj 2011 12:39
  komandor64
  Poziom 25  

  No Givirinop był dobry. Oczywiście Wujek Heinrich też nieźle dawał radę ;). Na OF zawsze była kupa internetowych napinaczy i niespełnionych dzieci Neo. Chociaż parę wątków był naprawdę ciekawych (głównie dot. zabezpieczeń oraz fałszowania dokumentów ;) ).

  Pewnie w niedługim czasie zajrzę na TORowisko i spojrzę , ale tak jak Kolego piszesz - i tak 95% tamtejszych postów to będzie CP, ośmieszanie ludzi i wyzwiska.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME