Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala ignis akl 535. Nie działa start na klawiaturze.

szypkibil40 08 Maj 2011 15:05 3336 5
  • #1 08 Maj 2011 15:05
    szypkibil40
    Poziom 8  

witam! Problem z mikrofala ignis akl 535, tzn, problem z klawiaturą,nie działa start, reszta ok. czy ktoś wie gdzie mogę zamówić taką klawiaturę?:D

0 5
  • #2 08 Maj 2011 22:52
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Lut 2012 09:26
    quaker
    Poziom 9  

Trochę późno przychodzi odpowiedź, ale z racji, że mam dokładnie ten sam problem, może komuś przyda się rozwiązanie.

Klawiaturę oczywiście ciężko znaleźć, a w serwisie pewnie krzykną połowę ceny nowej mikrofali, więc to odpada :-]

Problem rozwiązałem przez dodanie "nowego" przycisku - przycisku monostabilnego, który zastąpi uszkodzony [start].

Trzeba zdjąć pokrywę - odkręcając śrubki z tyłu obudowy, następnie okręcamy przedni panel klawiaturą, odpinamy wtyczki (wcześniej lepiej zapisać / zapamiętać ich podłączenie).
    Nie trzeba odklejać klawiatury (ja już to zrobiłem, więc Wy nie musicie :-P)

Dwie ostatnie nóżki gniazda klawiatury patrząc od strony wyświetlacza odpowiadają za przycisk start. To te dwa zaraz przy "zawiasie" zatrzasku klawiatury. Na płytce nie sposób ich pomylić id innych - gdyż ich ścieżki idą inaczej od pozostałych.

Wystarczy przylutować do nich przycisk na przewodach, wywiercić z boku plastiku klawiatury otwór, wmontować przycisk i problem solved :-)

Mam nadzieję, że komuś pomoże opis.

0
  • #4 15 Lut 2012 18:31
    szypkibil40
    Poziom 8  

Witam , bardzo dobre rozwiązanie z tym przyciskiem,możesz podpowiedzieć jaki będzie odpowiedni. Kupiłem nową klawiaturkę , niestety nie działa, chyba coś namieszłem.

0
  • #5 15 Lut 2012 19:37
    quaker
    Poziom 9  

Właśnie przed chwilą skończyłem montować całość i śmiga aż miło :-)
    Przycisk jaki zastosowałem to: "Przycisk monostabilny OFF-(ON)"

Wrzucam fotkę, jaki jest efekt końcowy.

Może w swojej masz coś innego uszkodzonego?
    Sprawdź, czy przy zwarciu tych 2'ch nóżek (zaznaczonych czerwonym kółkiem) mikrofala startuje.

Potem możesz ew. sprawdzić miernikiem, czy na klawiaturze działa przycisk start.
    U mnie nie działał i nie udało mi się wyśledzić gdzie jest ścieżka uszkodzona, stąd to obejście.

1
  • #6 16 Lut 2012 08:52
    szypkibil40
    Poziom 8  

Bardzo dobre rozwiązanie z tym przyciskiem, niestety moja mikro odejdzie do krainy wiecznych łowów

0
  Szukaj w 5mln produktów