Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Głośnikowe Unitra Tonsil ZG-40-8-580

08 Maj 2011 20:36 6071 16
  • Poziom 9  
    Witam!
    Znalazłem w piwnicy kolumny głośnikowe, jednak jest z nimi mały problem. Nie ma wzmacniacza, ani żadnego głośnika ani karteczki z nazwą modelu. Poszperałem trochę i głośniki wyglądają coś w tym stylu: http://unitra.eu.org/files/images/DSC00001.JPG . Mają moc 30w i impedancje 8 Omów.
    Jakie zamienniki mogę użyć przy odbudowie? Czy się nic nie stało z nimi. Z tego co się orientuje to stały w takim stanie co najmniej 2 lata.
    Proszę o pomoc
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam...

Jak nie masz żadnego symbolu na obudowach ani nic w środku to zwymiaruj obudowę i podaj wymiary, zrób szkich lub / i fotkę.

Pozdro...
    MC_NEO
  • Poziom 15  
    Co dokładnie jest napisane na tej tabliczce z przodu :?:
    Podaj średnicę otworów.
  • Poziom 9  
    no na tabliczce jest firma: "Unitra Tonsil, moc 30W i impedancja 8 Omów oraz wykres charakterystyki ciśnienia akustycznego zmierzony w komorze bezdechowej." Głośnik wysokotonowy nachodzi na plastik (który o dziwo mam) i ma średnice 10cm, a niskotonowy ma średnice 19,7cm. Mówimy średnicy o odległości śrub montażowych. Jakie głośniki oraz wzmacniacz polecacie do tego zestawu?
  • Poziom 15  
    Kolega "mczeslaw" podał linka tam masz dane oryginalnych głośników, wiec zakup sobie glśniki Tonsila :D. Pytanie czy zachowały Ci się zwrotnice :?:
  • Poziom 9  
    nie no z tego co się dowiadywałem to tylko głośniki usunięto, bo już były w stanie agonalnym, znaczy się grały ale średnio czysto, z tego co wiem co wysoko tonowy spalił się ale zamieniono go na jakiś tani zamiennik pasujący i grało dalej. a jak właśnie sprawdzić czy okablowanie w głośnikach jest ok? (jak widać jestem laikiem) głośniki leżały minimum 2 lata.
    oryginalny wzmacniacz został zalany oleistą cieczą w piwnicy i został wyrzucony.
    a jaki wzmacniacz polecacie pod te kolumny?
  • Poziom 8  
    Witam , mam podobną kolumnę w posiadaniu. Niskotonowy to jest GDN 20/30/1 4ohm. A wysokotonowy to jest GDWK 9/80/8 ohm 80W połączony zwrotnicą dwurzędową . Kondensator 4,7uF a cewka nie wiem bo nie pisze , ale jest jakaś naklejka z numerkiem 114 :D

Dwurzędowy to może być garnitur.
    W akustyce takie pojęcie nie występuje.
    Proszę używać określeń powszechnie stosowanych (zwrotnica drugiego rzędu), a nie wprowadzać swoich nieprecyzyjnych i mogących wprowadzać w błąd określeń. Zwrotnica drugiego rzędu, to zwrotnica mająca nachylenie 12dB/oct w odróżnieniu od zwrotnicy pierwszego rzędu z nachyleniem 6dB/oct.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 9  
    witam.
    zastanawiam się nad technicsem su v300, yamahą a520 bądź denon pma 520. Który będzie będzie odpowiedni?

Ja zaś zastanawiam się kiedy Autor się zlituje i poprawi wprowadzający w błąd tytuł wątku...?
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 43  
    Kolumny ze zdjęć powyżej są raczej Zg30C 115: http://unitra.eu.org/node/407
    Jeśli masz gdzieś oryginalne GDWK to można wymienić tylko cewki i będą grać dalej, GDNy można czasami wylicytować zupełnie sprawne za 50zł - 2sztuki.
    krisss1989 jaki masz budżet na wzmacniacz ? Uważam że do tych kolumn spokojnie wystarczy Diora WS 502. Lepszego wzmacniacza moim zdaniem nie potrzeba, chyba że w niedalekiej przyszłości planujesz zmianę na coś poważniejszego.
  • Poziom 9  
    właśnie nie mam żadnych głośników. na wzmacniacz no nie wiem właśnie no tak do 300zł max chce wydać. właśnie nie wiem zobaczymy jak te kolumny będą grały i się zobaczy, wzmacniacz chcę dobry.

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 36  
    krisss1989 napisał:
    właśnie nie mam żadnych głośników.

No to dlatego włączając sie to Twojego tematu napisałem Ci jakie potrzebne będą Tobie głośniki:
    GDN20/40 8Ω oraz GDWK9/80 8Ω, który pierwej przykręca sie do plastikowej tubki.
  • Poziom 9  
    nie no głośniki wiem jakie zakupić. jeśli możecie to doradźcie mi, który z tych 3 wyżej wymienionych będzie dobry lub jeżeli macie jakieś lepsze propozycję to poproszę :)

Moderowany przez dj-MatyAS:

Kolega zapomniał podstawowej zasady pisowni?
    Zdanie rozpoczyna wielka litera, a kończy kropka.
    Więcej upominać nie będę.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 43  
    Bierz Yamahę, upolujesz ją w okolicy 220 pln.
  • Poziom 9  
    Ok. Dziękuję wszystkim za rady. Temat można zamknąć.
    pozdrawiam