Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOCLEWER 5010 FM BT + kamera cofania nie działa

09 Maj 2011 07:22 4801 10
  • Poziom 9  
    Witam posiadam nawigację goclewer 5010 FM BT w pudełku była kamera cofania Bluetooth moje pytanie jak ja podłączyć bo w instrukcji nie ma o tym słowa z góry dzięki
  • Poziom 37  
    Nawigacja powinna sama przełączać się na obraz z kamery po podania zasilania 12V do kamery. We wtyczce do zasilania nawigacji (wtyczka do zapalniczki) jest odbiornik sygnału z kamery, więc nawigacja musi być z niej zasilana żeby kamera działała. Przy kamerze jest transmiter który nadaje sygnał video. I jeszcze z odbiornika do nawigacji jest mały, 4 stykowy jack który musi być podłaczony do nawigacji. Kamerę z transmiterem zasila się ze światła wstecznago. Jeśli w takim połączeniu to nie działa a nawigacja jest nowa to do reklamacji. Miałem taką i mi wymienili na nową. Sama kamera dawała sygnał (podłączałem do TV i sprawdzałem) a nawigacja nie reagowała.
  • Poziom 9  
    Pi-Vo napisał:
    Nawigacja powinna sama przełączać się na obraz z kamery po podania zasilania 12V do kamery. We wtyczce do zasilania nawigacji (wtyczka do zapalniczki) jest odbiornik sygnału z kamery, więc nawigacja musi być z niej zasilana żeby kamera działała. Przy kamerze jest transmiter który nadaje sygnał video. I jeszcze z odbiornika do nawigacji jest mały, 4 stykowy cinch który musi być podłaczony do nawigacji. Kamerę z transmiterem zasila się ze świateł stopu. Jeśli w takim połączeniu to nie działa a nawigacja jest nowa to do reklamacji. Miałem taką i mi wymienili na nową. Sama kamera dawała sygnał (podłączałem do TV i sprawdzałem) a nawigacja nie reagowała.

Wielkie dzięki ! Dzisiaj sprawdzę przyznam się że nie podłączałem nawi pod stałe zasilanie może dlatego nie chciała się połączyć
  • Poziom 43  
    Pi-Vo napisał:
    Nawigacja powinna sama przełączać się na obraz z kamery po podania zasilania 12V do kamery. We wtyczce do zasilania nawigacji (wtyczka do zapalniczki) jest odbiornik sygnału z kamery, więc nawigacja musi być z niej zasilana żeby kamera działała. Przy kamerze jest transmiter który nadaje sygnał video. I jeszcze z odbiornika do nawigacji jest mały, 4 stykowy jack który musi być podłaczony do nawigacji. Kamerę z transmiterem zasila się ze świateł stopu. Jeśli w takim połączeniu to nie działa a nawigacja jest nowa to do reklamacji. Miałem taką i mi wymienili na nową. Sama kamera dawała sygnał (podłączałem do TV i sprawdzałem) a nawigacja nie reagowała.

Przeczytałes dokładnie user pisze, że w pudełku jest kamera Bluetooth.
    Co za bzdury piszesz ? zasilanie kamery cofania ze świateł stopu ???
  • Poziom 9  
    co do zasilania to domyślam sie że pod żarówkę wstecznego nie pod stop a co do reszty to chyba prawda jeszcze nie sprawdzałem bo auto u mechanika dzis odbieram to zobaczę
  • Poziom 37  
    Symbol BT oznacza, owszem, że ma Bluetooth ale kamera nie jest na Bluetooth tylko na 2,4GHz i ma transmiter i odbiornik. Miałeś Freddy taką nawigację w rekach, sprawdzałeś jak działa zanim z tymi bzdurami mi pojechałeś? Przy kamerze jest wideotransmiter a we wtyczce zasilania odbiornik który podłącza się do nawigacji i w momencie pojawienia się sygnału wideo nawigacja przełącza się na sygnał z kamery. Piszesz że kamery nie zasila się ze światła wstecznego. A niby jak? Ręcznie przy cofaniu pstryczkiem jakimś się przełącza? Mam co prawda trochę inny model, GC-5066FMBTCAM, ale w GC-5010 jest tak samo. Przeczytałem co pisze kjk13 i jedyny wniosek że nie wie dokładnie co ma i potrzebuje pomocy. Ja wiem bo temat przerabiałem - Ty - najwyraźniej nie bardzo wiesz i piszesz co Ci się wydaje a nie co wiesz. Czyli krótko - kamera nie jest na BT choć nawigacja BT jak najbardziej posiada, głównie do obsługi zestawu głośnomówiącego do telefonu, ale w żadnym wypadku do kamery.
  • Poziom 9  
    czyli Pi-Vo jak dokładnie podłączyć kamerę od niej odchodzą dwa kabelki czarny i czerwony - i + myślałem że do żarówki wstecznego gdy sie wpije wsteczny załaczy kamerę a do stopu to nacisnę stop to się właczy a jak bede cofal to jak ? popraw mnie jak sie mylę

• Poziom 43  
    Kamera cofania powinna dostać swoje zasilanie z wyłącznikiem z indywidualnego źródła lub ze świateł cofania w zależności od potrzeb użytkownika.
    Każde inne rozwiązanie to debilizm i proszę zakończyć dyskusję na ten temat - nieuszanowanie tej prośby zakończy się ostrzeżeniami.
  • Poziom 39  
    kjk13 napisał:
    a jak bede cofal to jak ? popraw mnie jak sie mylę
    A jak będziesz cofał to na żarówce cofania masz napięcie, które załączy kamerę i nadajnik. Masz dwa przewody czarny i czerwony - podpinasz na szybkozłączki dwa przewody - jeden do masy (czarny) - drugi do świateł cofania (czerwony)
  • Poziom 43  
    Pi-Vo napisał:
    Symbol BT oznacza, owszem, że ma Bluetooth ale kamera nie jest na Bluetooth tylko na 2,4GHz i ma transmiter i odbiornik. Miałeś Freddy taką nawigację w rekach, sprawdzałeś jak działa zanim z tymi bzdurami mi pojechałeś?

Tak miałem i miałem zamontowaną.
    Cytat:

Przy kamerze jest wideotransmiter a we wtyczce zasilania odbiornik który podłącza się do nawigacji i w momencie pojawienia się sygnału wideo nawigacja przełącza się na sygnał z kamery. Piszesz że kamery nie zasila się ze świateł stopu. A niby jak? Ręcznie przy cofaniu pstryczkiem jakimś się przełącza?

Zasilanie kamery ze świateł stopu, chyba coś Ci sie pomyliło. Ze świateł cofania, a nie stopu.
    Cytat:

Mam co prawda trochę inny model bo GC-5066FMBTCAM ale w GC-5010 jest tak samo. Przeczytałem co pisze kjk13 i jedyny wniosek że nie wie dokładnie co ma i potrzebuje pomocy. Ja wiem bo temat przerabiałem - Ty - najwyraźniej nie bardzo wiesz i piszesz co Ci się wydaje a nie co wiesz. Czyli krótko - kamera nie jest na BT choć nawigacja BT jak najbardziej posiada, głównie do obsługi zestawu głośnomówiącego do telefonu ale w żadnym wypadku do kamery.

Wiem co znaczy BT i wiem co piszę.
    kjk13 :arrow: Kamerę podłączasz pod światła cofania. Czerwony to + a
    czarny to masa.
  • Poziom 37  
    Zgadza się, przejęzyczyłem się i chodzi o światła cofania a nie stop, stop to rzeczywiście bzdura. Reszta to prawda, kamery Goclever nie są na BT i mają własny transmiter i odbiornik, który musi być zasilany i jego video out ma być podłączony do nawigacji.