Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWP 86100W - wirowanie "stop z wodą" brak odpompowan

09 Maj 2011 11:36 5949 7
  • Poziom 8  
    Witajcie.

Kupiłem pralkę Electrolux EWP 8600w. W programie "pranie ręczne" włączyłem opcję "stop z wodą", która powoduje pominięcie cyklu wirowania. Okazuje się jednak, że pralka w pewnym momencie zaczyna wirować ! Po zakończeniu programu pranie jest mokre - z tego wniosek że po ostatnim płukaniu nie zrobiła wirowania.

Definicja z instrukcji
    "Stop z wodą
    Wybranie tej opcji spowoduje pominięcie wszystkich faz
    wirowania
    (pralka jedynie odpompuje wodę), aby nie pognieść
    bielizny. Zalecane w przypadku bardzo delikatnych
    tkanin. W niektórych programach płukanie jest wykonywane
    z większą ilością wody."

Sprawa kolejna ze po zakończeniu programu z ta opcją pralka nie odpompowuje wody bo żeby otworzyć drzwi musiałem uruchomić program odpompowania.

Dla eksperymentu włączyłem program dla tkanin delikatnych z opcja "stop z wodą" - wirowania nie było ale wodę musiałem odpompować dodatkowym programem.

Wydaje mi się że coś nie tak jest z programatorem/programem. Już od pierwszego razu działa to nieprawidłowo. Czy można domagać się wymiany na nową pralkę skoro funkcja ta nie działała poprawnie już przy pierwszym uruchomieniu czy może kwalifikuje się to na naprawę serwisowa/gwarancyjna ?

To odpompowywanie też nie działa tak jak to instrukcja podaje. Może za dużo wymagam albo Electrolux jest lekko przereklamowany.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam program stop z wodą kończy pranie z wodą w środku , Tak jest we wszystkich pralkach ,dopiero użytkownik sam wybiera opcje spust wody badź delkatne wirowanie . Definicja którą przytaczasz jest pewnie żle przetłumaczona
  • Poziom 8  
    Pewnie tak, dzięki. Taki rozjazd między dokumentacja a stanem faktycznym.
    Spróbuje się skontaktować ze sklepem lub electoluxem co z tym dalej.
  • Poziom 21  
    Funkcja ta ma za zadanie ochronę przed zagnieceniem tkanin, które po skończonym praniu musiałyby dłuższy czas leżeć w bebnie-z tą funkcją leżą w wodzie i nie gniotą się. Po powrocie do domu masz nacisnąć przycisk i wtedy pralka kończy cykl spustem wody i wirowaniem.
    Twoja pralka jest sprawna.
  • Poziom 8  
    Rozumem tylko dlaczego gdy mam włączona tą funkcję pralka wiruje ? Zdaje się robi tylko 1 wirowanie i potem zostawia już na końcu w wodzie. Obserwowałem ją i rozpędza się do 700 obr. - to jest najmniejsza prędkość dla tej pralki.
    Gdy mam rzeczy które nie powinny być wirowane pralka serwuje mi takie niespodzianki gdy ta opcja "stop z wodą" jest włączona.
  • Poziom 21  
    To jest odwirowanie miedzy płukaniami
  • Poziom 8  
    Arcus1977: ok, w takim razie takie odwirowanie powinno się także odbyć przy programie dla tkanin delikatnych z opcja "stop z woda" a takiego odwirowania między płukaniami nie widziałem.
    Hmm w takim razie już nie wiem co myśleć czy powinno być takie odwirowanie między płukaniami czy nie ? z drugiej strony jak wybieram prog. "pranie ręczne" + stop z wodą znaczy że mam delikatne rzeczy i nie chce wirować.
    Chyba mam mętlik w głowie.
  • Poziom 21  
    Powinieneś zaufać inżynierom z firmy Electrolux i skoncentrować się na efekcie końcowym