Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bosch smv58m70eu-błąd E16

basteks83 09 Maj 2011 13:55 20597 1
  • #1 09 Maj 2011 13:55
    basteks83
    Poziom 1  

Witam:)

Tydzień temu wprowadzilismy się i moja zmywarka bosch smv58m70eu zrobiła tylko 1 dobre mycie. Następnie po włączeniu kolejnego cały czas chodziła i dopiero po ok 3 godz sprawdziłam co jest grane. Migał mi kranik. Zmywarka nie reagowała ani na reset ani na stop więc bez zastanowienia wyłaczyłam jej z pradu. No i zalała mi kuchnie, bo nie zamknęłam wody ( ale nie rozumiem jak, bo co jeśli zabraknie prądu?) No i wtedy wyskoczył błąd E15 chyba i po przeszukaniu tego forum okazało się, że woda się w niej zebrała i po przechyleniu jak ktoś doradził ruszyła. No i po kolejnym 1 myciu pokazał się błąd E16. I sytuacja podobna. Ruszyła pobrała wodę i stanęła. A potem ta woda się z niej wylała. Tylko, że tym razem nie świeci mi się kranik, a na temat tego błędu nic nie znalazłam. Bardzo prosze o podpowiedź. Do serwisu juz dzwoniliśmy, ale bardzo długo się czeka. Juz mnie sz.... trafia, bo to sprzęt za 2600 zł. proszę o jakąś informację czy możemy coś sami zdziałać czy lepiej nic nie ruszać.

4 1
  • #2 09 Maj 2011 16:42
    honorarac
    Poziom 18  

E-15
    Safety switch base carrier active. Appliance can't be turned off.
    Look / Search for cause of water in base carrier

E-16
    Water supply (impulses from flow sensor) without actuation of the filling valve.
    Check filling valve.
    Check actuation of filling valve.

7