Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TTI TCB-880 piszczy przy odbiorze i nadawaniu

09 Maj 2011 14:48 2432 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam radio cb tak jak w temacie TTI TCB-880 ,problem z nim jest taki ze leciutko piszczy przy odbiorze jak i nadawaniu ,wymieniłem kondensatory w okolicy wzmacniacza m.cz. TDA2003 niestety bez rezultatu ,wylutowałem też wzmacniacz i podłączyłem zewnętrzny na którym też był pisk, znaczy to że sygnał już przychodzi piszczący ,i tu moje pytanie co może być odpowiedzialne za taki stan ?

Dodam że mikrofon odłączony , zmostkowane piny masy i odsłuchu ,proszę o wskazówki gdzie tego szukać ,pierwszy raz się z czymś takim spotykam .
  • Poziom 31  
    Wzbudza się prawdopodobnie tda2003. Spróbuj zablokować kondensatorem 100nF wejście tego układu do masy.
  • Poziom 9  
    Witam
    Tak jak pisałem w pierwszym poście TDA "przewałkowany i przemaglowany",po wylutowaniu TDA i podpięciu zewnętrznego wzmacniacza dalej piszczy .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten pisk wygląda jak zwykły sprzęg mikrofon-głośnik czy jakoś inaczej, ciszej?
  • Poziom 9  
    tak jak pisałem ,zamiast mikrofonu zworka na pinie od odsłuchu i masy (brak mikrofonu),piszczenie lekkie ale denerwujące :)ok 1/3- 1/4 sygnału użytecznego
  • Poziom 9  
    Taka mała sugestia,może ten pisk jest spowodowany przez zasilacz ? jeżeli jest też przy odbiorze.
  • Poziom 31  
    Kol. bigos wrzuć małą próbkę tego pisku.
  • Poziom 9  
    Witam
    Sprawdzane na zasilaczach stabilizowanych transformatorowych jak i impulsowych oraz na aku ,niezależnie od źródła pisk występuje tak samo .
    Jak będę w domu postaram sie nagrać i umieścić

Pozdrawiamź
  • Poziom 9  
    Witam
    Powodem uciążliwego piszczenia na sygnale było rozstrojenie generatora i bloku odbiornika .Dziękuję i pozdrawiam