Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Windows XP z pendrive(nie bootuje)

BrucieK 09 Maj 2011 15:17 17460 13
  • #1 09 Maj 2011 15:17
    BrucieK
    Poziom 11  

Witam

Chciałem sobie zainstalować windowsa xp z pamięci usb(pendrive), bios mi na to pozwala, już nie raz bootowałem z pendrive'a. Instalke xp'ka przerobiłem według tego opisu: klik

Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy jest pytanie czy skopiować pliki, że to zajmie 15 min(punkt 10 w tej instrukcji), klikam Yes i skrypt nie zaczyna kopiować plików, tylko pojawia się takie coś:
    Naciskam dowolny klawisz i wtedy zaczynają się kopiować pliki. Myśle, że przez to nie może się uruchomić instalacja z pendrive, w instrukcjach z użyciem usb_prep8 nie ma o tym błędzie nic napisane.

Mam bios Award, w advanced features zmieniam w hard disk priority(czy jakoś tak) tak, że pendrive jest na samej górze, zapisuje ustawienia, restart i po veryfying dmi pool data pojawia się czarny ekran z białą kreseczką w lewym górnym rogu. Na moje oko to wygląda jak bootloader windows 7(mam windowsa 7 na dysku zainstalowanego), tyle, że system nie staruje, cały czas na kreseczka miga i się zmienia delikatnie jasność ekranu. Gdy normalnie włącze komputer wyskakuje "Odzyskiwanie po błędzie windows". Pomyślałem, że wyłącze dyski przez co będzie musiało zbootować z pendrive, jako że mam dyski na sata, wyłączyłem całkiem kontroler sata w biosie. Teraz po veryfying dmi data wyskakuje czrny ekran z białym tekstem o treści:

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.
    Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.
    Sprawdź ścieżkę oraz dysk.
    Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku.

Spróbowałem jeszcze przy użyciu maszyny wirtualnej, użyłem pendrive'a jako dysku i jest ten sam komunikat.

O co chodzi z tym setupldr.bin? Są jakieś inne sposoby na instalacje winowsa xp z usb które działają?

1 13
  • #3 29 Maj 2011 22:12
    unnamed x
    Poziom 9  

...hej podepne się pod temat jeżeli mogę?ugrzęzłem po kroku 8,wyskoczyła cała ta lista od 0-5 i litery F,Q i gdy w bijam 4 wyskakuje
    ****** NOT in Menu-wrong selection-try again *****
    siedze i siedze i mnie nie powiem co,a chce postawić xp na dell-u d 400
    poprzednim razem wogole co innego wyskoczyło,nie umiało ściezki znaleść.
    pozdr.

Dodano po 52 [minuty]:

...lub cos takiego wyskakuje

0
  • #5 30 Maj 2011 14:09
    jon_romero
    Poziom 14  

Dużo prostszym sposobem (tak mi się wydaje) jest:
    - stworzyć obraz ISO płyty Windowsa (nie ważne jakiego)
    - jeżeli to potrzebne zintegrować z obrazem sterowniki sata za pomocą programu nLite
    - "wypalić" obraz na pendrivie za pomocą programu UltraISO Continue to try..> otwieramy obraz płyty za pomocą żółtego folderku. Bootable>Write Disk Image>Wybieramy odpowiedni napęd>Write Method - USB-HDD>Write.
    Pendrive zostanie sformatowany i zapisany na nim zostanie bootowalny obraz płyty. Jak operacja się powiedzie, mamy płytę Windowsa na nośniku USB.

0
  • #6 03 Cze 2011 11:02
    unnamed x
    Poziom 9  

...a tu ponownie Ja,sprawa wygląda tak że nadal jestem d....e .
    Może dałoby się tak zrobić że podałbym skypa i jak ktoś by miał cierpliwość to przeprowadził by mnie przez tą instalację po uprzednim ustawieniu się w sieci. Chce się tego nauczyć,wygląda na niby łatwe ale jednak czegoś mi brakuje. Najprostrzym rozwiązaniem było by to zanieść gdzieś do serwisu ale to nie oto chodzi. Zastanawia mnie też czy gdybym miał naped optyczny zewnętrzny instalacja xp na noteb... wyglada tak jak na stacjonarnym pc?Czy w biosie robimy zmiany.Sciągnołem wszystkie narzedzia,mam pamiec 2g,sciągnołem wszystkie sterowniki na tego nieszczesnego della ale siedze w tym martwym punkcie.
    pozdr

0
  • #7 03 Cze 2011 12:40
    dinos83
    Poziom 33  

@jon_romero, instalowałeś tak XP?
    Polecam sposób z WinSetupFromUSB + PeToUSB lub HP Format Tool

0
  • #8 03 Cze 2011 16:24
    jon_romero
    Poziom 14  

Tak, instalowałem tak XP Home i Pro po integracji sterowników SATA, i różne wersje Win 7, oraz Linux i szło mi bez problemu. No cóż widać ten sposób nie działa na każdym sprzęcie.

0
  • #9 04 Cze 2011 12:00
    unnamed x
    Poziom 9  

...cześć ponownie,a może ktoś jest z K-wic?Kto walczył z takim problemem i sobie poradził,to może byśmy się np zobaczyli?i jakoś ten problem rozwiązali?
    pozdr

0
  • #10 17 Cze 2011 01:19
    marko200
    Poziom 13  

witkor85- ten link który podajesz do swojego dzieła opartego na jeszcze innym opracowaniu dotyczy windows 7 a nie xp , przynajmniej w oryginale . Więc nie wprowadzaj w błąd.

0
  • #11 17 Cze 2011 09:35
    witkor85
    Poziom 24  

marko200 napisał:
    witkor85- ten link który podajesz do swojego dzieła opartego na jeszcze innym opracowaniu dotyczy windows 7 a nie xp , przynajmniej w oryginale . Więc nie wprowadzaj w błąd.

Owszem zgadza się to opracowanie dotyczy W7. Zanim to wstawiłem sprawdziłem czy działa ta metoda z XP, 2003, 2008, Vista, 7 a nawet z linuksem. Na przyszłość proszę się upewnić i czytać ze zrozumieniem. Właśnie przez takie posty wprowadzasz ludzi w błąd.
    Ps. To nie jest moje dzieło

0
  • #13 12 Paź 2011 09:35
    reeporter
    Poziom 2  

witam.

Podepnę się pod ten temat... Zrobiłem sobie obraz płyty za pomocą programu tak jak tu:
    http://www.komputerpc.pl/porady/index.php?key=rozwin&id=16

wszystko się udało i w ogóle ok ze stworzeniem obrazu. Windows się bootuje, pyta o folder itd. problem zaczyna się, gdy instalator próbuje skopiować pliki... otóż nie chce skopiować żadnego pliku na dysk. no i z instalacji nici... :(( nie wiem co poradzić

0
  • #14 12 Paź 2011 20:26
    unnamed x
    Poziom 9  

...cześć kolego,napisze Ci tak Ja miałem problem z postawieniem systemu xp,grzecznosciowo się podpiołem pod ten watek bo myślałem że bede to mógł to sam ogarnąć,walczyłem dzielnie,ale poległem pewnie są jakieś myki ale nikt się ku mnie nie odezwał na na zasadzie krok za krokiem,widzisz informatyka to wiedza tajemna,jak nie masz nikogo obok siebie z wiekszą wiedzą to polegniesz kolego. Co Ja zrobiłem,mam uzywkę kom. wada brak napedu więc harakternie kupiłem za grosze naped zewnetrzny i SAM zrobiłem co trzeba.dałem sobie spokój stawianiem obrazu na kości zewnętrznej,taka prawda.
    pozdr.

1