Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 5837 skrzywienie obrazu na kopiach

08 Lis 2004 22:20 951 4
  • Poziom 20  
    Mam taki problem u jednego klienta, niezależnie czy z DADFu czy z szyby.
    Skrzywienie jest takie, że na A3 linia równoległa do długiego boku nie jest rónoległa.
    Na początku zacząłem kręcić wszystkiwm w optyce ale nic nie wyszło z tego, prawie żadnych zmian. Dopiero potem zauważyłem, że dzieje się tak tylko z kaset, z podajnika ręcznego jest dobrze.
    Nie znam tego sprzętu za dobrze, może ktos ma pomysł, w jakiej okolicy szukać przyczyny skrzywienia papieru?
  • Poziom 22  
    Coś musi wyrównywać papier z kaset zanim dojdzie do rolek rejestracji, ja zaciął bym maszynę przez otwarcie klapy i sprawdził jak idzie, pozatym trzeba sprawdzić czy rolki wyrównujące prowadzenie papieru mają równe naciagi do siebie oraz czy grubość rolek podających papier z kasety nie jest mniejsza, wtedy rolka nie dopycha papieru do wyrównania i może pojawić się krzywe podanie papieru.
  • Poziom 13  
    Zatrzymaj rowniez kartke ktora bedzie przechodzila i sprawdz w ktorym momencie przekos sie pojawja i czy ten przekos jest za kazdym razem jak kserujesz czy roznie. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Ja bym sprawdził jeszcze ślizgi poszczególnych tac. Któryś może wyskoczył z mocowania lub pękł.
  • Poziom 20  
    Słuchajcie, jest tak. Wszystkie rolki czyściłem, plastykowe na dzwiczkach, też, również ich osie, żeby się luźno kręciły, lekko rozciągnąłem sprężynki dociskowe tych rolek i nic.
    Z każdej kasety skrzywia tak samo, za każdym razem. Dobrze jest tylko z tacy ręcznej.
    Muszę sprawdzić czy faktycznie nie jest coś z jakimś ślizgiem papieru.