Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran monitora przękręca się do góry nogami

dzimber 08 Lis 2004 22:43 14202 10
  • #1 08 Lis 2004 22:43
    dzimber
    Poziom 12  

Witam!Mam od pewnego czasu monitor COMPAQ S720. Od jakiegoś czasu, gdy włączam komputer to windows(2000) normalnie sie ładuje i nagle ekran odwraca się do góry nogami...i nic z tym nie moge później zrobic. I tak jest za każdym razem. Moja konfiguracja:Athlon 1.7, 512 MB RAM, Radeon 9000. Co z tym moim monitorem może byc nie tak???pozdrawiam!

0 10
  • #2 08 Lis 2004 23:01
    joger.js
    Poziom 23  

wejdz w ustawiania karty graficznej i tam coś pogrzebaj a dokładniej właściwości ekran ostatnia zakładka zaawansowane i tam coś popatrz

0
  • #3 08 Lis 2004 23:28
    dzimber
    Poziom 12  

Sprawdzałem i nic. Macie jeszcze jakies inne propozycje???pozdro.

0
  • #4 09 Lis 2004 00:10
    Leniwiec
    Poziom 11  

prawdopodobnie masz zaznaczona opcje obracania o 180 stopni :)
    znajdziesz ja pod ikonka kolo zegarka windowsowego, i zaznacz tam 0 procent

0
  • #5 09 Lis 2004 00:13
    dzimber
    Poziom 12  

a gdzie ta ikonka bedzie umieszczona???znaczy gdzie moge to koło znaleźc???pozdro.

0
  • #6 09 Lis 2004 00:23
    Robert B
    Poziom 43  

Może być to spowodowane działaniem jednego ze starszych wirusów.
    Wczesne wersje programów antywirusowych alarmowały kod wirusa przy uruchamianiu tego programu - żartu :D
    Dołączam opis z Chipa aby ktoś się nie przestraszył :)
    "Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wygląda ekran twojego monitora obrócony o 180 stopni, to uruchom ten mały program. Poza obracaniem nie robi nic więcej. W pracy czy w domu możesz zażądać nowego monitora, bo ten się zepsuł – do czasu gdy ktoś przyciśnie jakiś przycisk na klawiaturze czy myszce."

0
  • #7 09 Lis 2004 00:39
    Tremolo
    Poziom 43  

Nie jest to wirus wydaje mi sie ze jest to po prostu działanie klawiszu skrótu - chyba alt+R lub coś podobnego dzieje sie to na radeonach 9000 i 9200 (SE). Podczas pisania tego postu nadziałem się, jest to z całą pewnościa spowodowane naciśnieciem alt +r zamiast ę. Ponowne nacisnięcie odwraca sprawe przynajmniej u mnie.

0
  • #8 09 Lis 2004 00:48
    elbob
    Poziom 32  

Witam.

:arrow: Robert B - u mnie coś to odwracanie nie działa - jest niebieski ekran z błędem - 0E w 0028: ................
    Po naciśnięciu na dowolny klawisz wszystko wraca do normy (na myszkę nie reaguje).

Pozdrawiam.

Ps.
    Właśnie taki miałem zamiar (autostart) :wink: , ale nic straconego - na tamtym sprzęcie powinien działać.

0
  • #9 09 Lis 2004 01:09
    Tremolo
    Poziom 43  

U mnie ten programik działa jak ALT+R, wymieniłbym sterowniki grafiki - albo odinstalowal go - pecet wlaczy sie prawdopodobnie bez obrotu. I wtedy wpakował powiedzmy sterowniki dla innych dystrybutorów niż ATI.

Niestety cieżko zasugerowac co się startuje w windowsie 2000 (autostart) w win 98 było to do zobaczenia w msconfig - dlatego warto by bylo sobie skopiowac ten plik z windowsa 98 wlączyć ( w katalogu bodajże C:/windows) i zdiagnozowac co sie wlącza na starcie komputera...

Do tego przydałby się podgląd procesów. MOże masz zlośliwego 'wirusa' robiącego dokladnie to samo co plik Roberta B. -> MKSVIR i skanowanie.

0
  • #10 09 Lis 2004 01:41
    Robert B
    Poziom 43  

elbob napisał:
    ...u mnie coś to odwracanie nie działa - jest niebieski ekran z błędem - 0E w 0028: ................
    Po naciśnięciu na dowolny klawisz wszystko wraca do normy (na myszkę nie reaguje)...

Może jakoś kłóci się z Twoją grafiką? Szkoda bo efekt śmieszny. Zwłaszcza jak go wrzucić komuś do Autostartu.
    O rany!!! A może on u Kolegi tam siedzi???
    Wypróbuj dzimber wszystkie rady i daj znać.

Znalazłem jak ten wirus (właściwie żart) się nazywa:
    http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/joke.flipped.html

0
  • #11 12 Lis 2004 15:20
    dzimber
    Poziom 12  

Otóż już monitor naprawiłem:)Chodziło jednak o sterowniki do karty graficznej. Przeinstalowałem i jest git:D dziekuje wszystkim za pomoc!!!pozdro.

0