Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak połączyć pianissimo i mój keyboard

klishe 09 May 2011 18:45 1782 8
 • #1
  klishe
  Level 9  
  Mój główny problem -jak to połączyć ?
  Chyba każdy wie o jaki program Pianissimo mi chodzi ( wirtualne pianino ). A teraz chcę podłączyć mój fizyczny keyboard jako kontroler i nie mogę. Aby nagrywać na PC'ku zawsze łączyłam sprzęty kablem jack-mini jack output/input . Ale Pianissimo jakby nie wykrywa tego keyboardu. Czy potrzebny mi jakiś specjalny kabel midi żeby mój PC wiedział że to sprzęt midi a nie audio ? Czy interface miditech audiolink II załatwi sprawę ?
 • #2
  DJ_DrEw
  Level 15  
  Potrzebujesz interfejsu midi, którym zepniesz komputer z klawiszem. Ten podany przez Ciebie to interfejs audio.
 • #3
  klishe
  Level 9  
  Hmm . Tak czy inaczej potrzebuję tego interfejsu do mikrofonu . Masz jakiś pomysł jak to wtedy wszystko razem połączyć ?
 • Helpful post
  #4
  DJ_DrEw
  Level 15  
  To zależy od tego, czego wymagasz. JA mocno zastanowiłbym się nad wydaniem trochę większej kasy i zakupem czegoś w stylu presonus audiobox. Masz tam interfejs midi i wejścia mikrofonowe oraz instrumentalne. Mikrofonowe ma załączane zasilanie phantom, więc można nawet korzystać z mikrofonów pojemnościowych. Wtedy podpinasz keyboard i mic do skrzynki, a ją do kompa pod usb.
 • #5
  klishe
  Level 9  
  No niestety trochę przekracza moje fundusze na ten moment . W każdym razie wygląda obiecująco i na pewno pomyślę , pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)
 • #7
  klishe
  Level 9  
  wlasnie ze midi nie ma. Z tego co tu widze to jest jedno sluchawkowe, jedno wejscie suspend (jack duzy) i usb suspend. Keyboard to casio lk-90. Komp HP , 4 gb ramu i windows 7. Nie wiem jaka jest karta, nie mam go przed soba niestety
 • #9
  klishe
  Level 9  
  no tak , to musze kupic kabelek :) dzieki za pomoc pozdrawiam