Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak połączyć pianissimo i mój keyboard

klishe 09 May 2011 18:45 1782 8
    klishe
    Level 9  
    Mój główny problem -jak to połączyć ?
    Chyba każdy wie o jaki program Pianissimo mi chodzi ( wirtualne pianino ). A teraz chcę podłączyć mój fizyczny keyboard jako kontroler i nie mogę. Aby nagrywać na PC'ku zawsze łączyłam sprzęty kablem jack-mini jack output/input . Ale Pianissimo jakby nie wykrywa tego keyboardu. Czy potrzebny mi jakiś specjalny kabel midi żeby mój PC wiedział że to sprzęt midi a nie audio ? Czy interface miditech audiolink II załatwi sprawę ?
    DJ_DrEw
    Level 15  
    Potrzebujesz interfejsu midi, którym zepniesz komputer z klawiszem. Ten podany przez Ciebie to interfejs audio.
    klishe
    Level 9  
    Hmm . Tak czy inaczej potrzebuję tego interfejsu do mikrofonu . Masz jakiś pomysł jak to wtedy wszystko razem połączyć ?
  • Helpful post
    DJ_DrEw
    Level 15  
    To zależy od tego, czego wymagasz. JA mocno zastanowiłbym się nad wydaniem trochę większej kasy i zakupem czegoś w stylu presonus audiobox. Masz tam interfejs midi i wejścia mikrofonowe oraz instrumentalne. Mikrofonowe ma załączane zasilanie phantom, więc można nawet korzystać z mikrofonów pojemnościowych. Wtedy podpinasz keyboard i mic do skrzynki, a ją do kompa pod usb.
    klishe
    Level 9  
    No niestety trochę przekracza moje fundusze na ten moment . W każdym razie wygląda obiecująco i na pewno pomyślę , pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)
    klishe
    Level 9  
    wlasnie ze midi nie ma. Z tego co tu widze to jest jedno sluchawkowe, jedno wejscie suspend (jack duzy) i usb suspend. Keyboard to casio lk-90. Komp HP , 4 gb ramu i windows 7. Nie wiem jaka jest karta, nie mam go przed soba niestety
    klishe
    Level 9  
    no tak , to musze kupic kabelek :) dzieki za pomoc pozdrawiam