Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Uno - wymiana silnika na 1,4 i.e.S

09 May 2011 18:58 2028 1
  • Level 21  
    Witam wszystkich forumowiczów.Na sam początek chcę poinformować, że dopiero zaczynam swoją karierę z samochodami.Otóż chcę tutaj wszystkich zapytać i jednocześnie poradzić się w sprawie wymiany silnika we Fiacie Uno na 1,4 i.e.S.Sprawa wygląda w ten sposób, że posiadam wybrakowanego Uniaka z tym silnikiem 1,4.Remontowanie tego samochodu jest nieopłacalne gdyż ma on zdekompletowany układ hamulcowy,brakuje mu deski rozdzielczej,kokpitu,zegarów i paru drobiazgów ze środka pozatym blacha jest strasznie przeżarta.Silnik i cały osprzęt nasczęście jest w porządku, ponieważ do ostatniej chwili samochód jeździł i nie było problemów z silnikiem.Pomyślałem więc o tym, że może by kupić takiego fiata z uszkodzonym silnikiem i zamienić go z tamtego.Zamierzam zdobyć taki samochód i może w nim być silnik 900;1,0 lub 1,1.Wszystko niby ładnie pięknie ale po rozmowie z kilkoma osobami na ten temat mam mieszane uczucia w związku z tym.Właśnie chcę tutaj zapytać czy przy montażu takiego silnika w miejsce np takiej 900 czy takiego 1,0 nie wymagało by montażu jakiś wzmocnień?Słyszałem, że przy takiej zamianie z tego samego modelu samochodu to nie ma problemu gdyż ponoć wszystko będzie pasować lecz nie mam co do tego pewności.Proszę was tutaj o poradę w związku z tym, bo nie chciałbym niemiłych niespodzianek.Chciałbym się dowiedzieć na ten temat jak najwięcej, żeby taki zabieg przeszedł pomyślnie.Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
  • Level 30  
    Możesz kolego śmiało przekładać ten silnik wraz z skrzynią biegów do innego (w lepszym stanie) Uno. Nic nie musisz w nim "wzmacniać" aby zamontować ten silnik. Tylko pamiętaj że on jest dość "paliwożerny". Pozdrawiam!