Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku. VW passat b6 mfd2

09 Maj 2011 20:54 10112 12
  • Poziom 9  
    Witam. Otwieram temat na nowo, gdyż przeszukałem chyba całe forum. Problem jest taki. W moim passacie b6 stracił się dźwięk. Po paru dniach pojawił się na nowo, jednak gdy robiłem głośniej to przerywał. Teraz zniknął bezpowrotnie. Kupiłem nowy wzmacniacz i dalej to samo. Mam nawigację mfd2 dvd. Czytałem, że ludzie mieli podobne problemy, ale żaden temat nie dał odpowiedzi co było przyczyną. Jeśli ktoś wie, to proszę o pomoc.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 12  
    Nie wiem co to za radio. Ale zawsze w takiej sytuacji trzeba sprawdzić wszystkie połączenia począwszy od radia aż do głośników , następnie jeśli wszystko jest ok to sprawdzasz przewody czy nie ma przebicia , czy głośniki są sprawne i radio. Nie znam się na elektronice ale osobiście ją bym szukał usterki w ten sposób i tam gdzie łatwiej dojść to bym sprawdzał w pierwszej kolejności.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 9  
    Ja to wszystko wiem. Sprawdzałem czy dochodzi napięcie do wzmacniacza, wymieniłem wzmacniacz i nadal głucha cisza. Może ktoś miał ten sam problem. Żebym chociaż wiedział gdzie szukać. Może ktos mi zawęzi ten krąg poszukiwań. Od paru dni siedzę wieczorem w samochodzie z miernikiem i sprawdzam co popadnie. Dzieki za dobre rady:)
  • Poziom 15  
    Może jednostka sterująca?
    Kasowałeś pamięć stacji? Tylko nie wiem czy to dość bezpieczne rozwiązanie dla wbudowanej navi, bo może ci się pamięć skasować, nigdy nie wiadomo jak zostało skonstruowane urządzenie.
    A bezpieczniki sprawdzałeś? Może to śmieszne pytanie, ale może to być błaha sprawa. Może zasilanie do wzmacniacza nie dochodzi?
  • Poziom 9  
    Właśnie o to chodzi, że wzmacniacz dostaje zasilanie. Czarna magia. Wcześniej nic nie grzebałem z nawi. Dźwięk uciekł tak poprostu i nie wiem gdzie jest, ale napewno nie w głośnikach. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Nie mam pojęcia. Jak wyjmę navi i podepnę głośnik bezpośrednio do kostki to głośnik gra. Poddaję się. Czrna magia
  • Poziom 15  
    A może kable się przetarły? Posprawdzaj je.
  • Poziom 10  
    Witam, chciałbym odświeżyć temat gdyż dzisiejszego dnia przytrafiło mi się dokładnie to samo.
    Samochód: VW Passat B6, Radio MFD2, fabryczne nagłośnienie DYNAUDIO z wzmacniaczem pod siedzeniem. Od rana z głośników nie wydobywają się żadne dźwięki, radio MFD2 wyświetla listę stacji radiowych, pokazuje odtwarzanie CD z zmieniarki, nawiguje, tylko za żadne skarby nie chce wydać z siebie żadnego dźwięku poprzez głośniki. Próbowałem zresetować radio poprzez odpięcie wtyczki (jedyny efekt tej operacji to błąd poduszki na zegarach), sprawdziłem bezpieczniki i nie zauważyłem żadnego spalonego, odłączyłem i podłączyłem na nowo kostki ze wzmacniacza pod siedzeniem kierowcy, i żadnych efektów. Dźwięku nadal nie ma, mimo że jednostka wydaje się działać normalnie.
    Proszę o pomoc, bo nie wiem za bardzo co mam jeszcze posprawdzać. Może kolega "szpeniooo" coś zdziałał i podpowie.
  • Poziom 11  
    Witam mam taz B6 i to samo mnie spotkalo pokazuje mi blad 00463 sterownik pakietu dzwieku cyfrowego J525 i nie wiem gdzie szukac wszystko dziala ale nie ma dzwieku pomocy jak ktos juz wykminil ten problem.

Pozdro....
  • Poziom 9  
    W mojej B6 stce był podobny problem, tzn radio nie działało mimo iż napięcie było. Okazało się że był problem z modułem komfortu ( pod schowkiem)
  • Poziom 11  
    OK, dzięki za podpowiedź, muszę tam zaglądnąć i dam znać, czy coś się poprawiło.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Miałem to samo.
    Raz działało raz nie działało.
    Problem jest w kablu zasilającym ( gruby czerwony) który przechodzi dokładnie pod stopami kierowcy i w tej okolicy ktoś wymyślił połączenie tego kabla.
    Niestety bez żadnej izolacji. Jak wiadomo w tym miejscu jest dużo wilgoci i kabel po pewnym czasie śniedzieje i utlenia się ( z czasem pozostaje przerwa)
    Trzeba dobrze zalutować i zaizolować.
  • Poziom 1  
    bombelek. Kolego. Jesteś Wielki :-) Twoja podpowiedź załatwiła mój trzy dniowy problem. Wyprułem wykładzinę pod nogami kierowcy, odizolowałem wiązkę- patrzę, a tak "zielono " od wilgoci na przewodzie zasilania. Szok. wystarczyło porządnie polutować i zaizolować i po problemie. Nigdy bym tam nie szukal, a przekopałem całe auto. Jeszcze raz Dzięki. Pozdrawiam