Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bitte füge eine Ausnahme www.elektroda.pl zu Adblock hinzu.
Durch die Anzeige von Werbung unterstützt du das Portal und seine Benutzer.

Mini studio do home recordingu (1500 zł)

Cragmite 09 Mai 2011 21:15 1326 0
  • #1 09 Mai 2011 21:15
    Cragmite
    Niveau 10  

Witam,

Na początek chciałbym podziękować wszystkim, którzy uważają, że za 1500 zł nie da rady nic wyłuskać, bo da się na pewno, a większego budżetu nie mogę przeznaczyć.

Więc tak jak w temacie - chcę zrobić sobie w pokoju małe studyjko do HR i mogę na to przeznaczyć 1500 zł. Będę się zajmował głównie przerabianiem podkładów od innych piosenek (czyli miksowaniem) oraz później na odświeżonym podkładzie będę dodawał wokal. Chodzi o rap jak by co. Oto lista rzeczy, które wg. mnie są niezbędne i prosiłbym, o potwierdzenie czy na początek wystarczy, czy trzeba coś jeszcze:

- komputer (mam, netbook Acer AO522, trochę słaby, ale na początek wystarczy),
    - kabina do nagrywaniu wokalu (o której szerzej opowiem na dole posta),
    - mikrofon pojemnościowy (na początek jakiś prosty, np. Behringer C1),
    - mikser DJ'ski (kontroler midi, do wspomnianego przerabiania podkładów),
    - słuchawki zamknięte (do odsłuchu i do kabiny podczas nagrywania wokalu),
    - zewnętrzna karta dźwiękowa (np. coś tego typu: KLIK, byle by miała wyjście na głośniki, słuchawki i wejście mikrofonowe z zasilaniem phantom),
    - monitory odsłuchowe (które na początku sobie odpuszczę i wykorzystam zamiast nich wieżę stereo; tak, wiem że to nie to samo, ale trzeba mierzyć siły na zamiary no i... na budżet ;) ).

Czy w tym zestawie niczego nie brakuje? Jeśli czegoś nie ma, to proszę mi o tym wspomnieć. Co do kwoty jaką na co chcę przeznaczyć, to mniej więcej - mikrofon (200zł), mikser (500zł), słuchawki (100zł), karta dźwiękowa (500zł), a pozostałe 200zł na kabinę do wokalu.

A teraz trochę o kabinie:
    Ma to być prosta budka zbita z drewnianych płyt o wymiarach około 70cm x 50cm x 200cm. W środku będzie tylko lampa i mikrofon, a ściany i sufit chcę wygłuszyć matą piramidkową. Na podłogę pójdzie jakiś futrzasty dywan. ;)

Mikrofon i kartę wstępnie mam wybrane, ze słuchawkami większego problemu nie będzie, ale chciałbym wiedzieć, jaki tani mikser byście mi polecili. Byleby miał 3 stopniowy EQ, joy'e do skreczowania i chociaż ze 3 guziczki efektów. Rozważałem np. BCD 2000 / 3000. Mogą być?

Czekam na opinie, porady i wskazówki na co zwracać uwagę, ale nie chcę postów typu "poniżej 3000 zł nie zbudujesz domowego studia".

Pozdro :)

0 0