Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini studio do home recordingu (1500 zł)

Cragmite 09 May 2011 21:15 1311 0
  • #1 09 May 2011 21:15
    Cragmite
    Level 10  

Witam,

Na początek chciałbym podziękować wszystkim, którzy uważają, że za 1500 zł nie da rady nic wyłuskać, bo da się na pewno, a większego budżetu nie mogę przeznaczyć.

Więc tak jak w temacie - chcę zrobić sobie w pokoju małe studyjko do HR i mogę na to przeznaczyć 1500 zł. Będę się zajmował głównie przerabianiem podkładów od innych piosenek (czyli miksowaniem) oraz później na odświeżonym podkładzie będę dodawał wokal. Chodzi o rap jak by co. Oto lista rzeczy, które wg. mnie są niezbędne i prosiłbym, o potwierdzenie czy na początek wystarczy, czy trzeba coś jeszcze:

- komputer (mam, netbook Acer AO522, trochę słaby, ale na początek wystarczy),
    - kabina do nagrywaniu wokalu (o której szerzej opowiem na dole posta),
    - mikrofon pojemnościowy (na początek jakiś prosty, np. Behringer C1),
    - mikser DJ'ski (kontroler midi, do wspomnianego przerabiania podkładów),
    - słuchawki zamknięte (do odsłuchu i do kabiny podczas nagrywania wokalu),
    - zewnętrzna karta dźwiękowa (np. coś tego typu: KLIK, byle by miała wyjście na głośniki, słuchawki i wejście mikrofonowe z zasilaniem phantom),
    - monitory odsłuchowe (które na początku sobie odpuszczę i wykorzystam zamiast nich wieżę stereo; tak, wiem że to nie to samo, ale trzeba mierzyć siły na zamiary no i... na budżet ;) ).

Czy w tym zestawie niczego nie brakuje? Jeśli czegoś nie ma, to proszę mi o tym wspomnieć. Co do kwoty jaką na co chcę przeznaczyć, to mniej więcej - mikrofon (200zł), mikser (500zł), słuchawki (100zł), karta dźwiękowa (500zł), a pozostałe 200zł na kabinę do wokalu.

A teraz trochę o kabinie:
    Ma to być prosta budka zbita z drewnianych płyt o wymiarach około 70cm x 50cm x 200cm. W środku będzie tylko lampa i mikrofon, a ściany i sufit chcę wygłuszyć matą piramidkową. Na podłogę pójdzie jakiś futrzasty dywan. ;)

Mikrofon i kartę wstępnie mam wybrane, ze słuchawkami większego problemu nie będzie, ale chciałbym wiedzieć, jaki tani mikser byście mi polecili. Byleby miał 3 stopniowy EQ, joy'e do skreczowania i chociaż ze 3 guziczki efektów. Rozważałem np. BCD 2000 / 3000. Mogą być?

Czekam na opinie, porady i wskazówki na co zwracać uwagę, ale nie chcę postów typu "poniżej 3000 zł nie zbudujesz domowego studia".

Pozdro :)

0 0
  Search 5 million + Products