Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AIWA CX-N999Mk resetuje się ?

Seba_smd 09 May 2011 21:55 2042 6
    Seba_smd
    Level 16  
    Witam.
    Posiadam wieże AIWA CX-N999Mk i mam taki problem, po wyłączeniu przyciskiem POWER wieża po około 3 sek resetuje się (migaja diody i na wyświetlaczy pojawia się demo, nie pamięta stacji radiowych, zegara). Co może być przyczyną?
    Pozdrawiam.
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Uszkodzony kondensator o pojemności ułamka farada, który podtrzymuje pamięć ustawień wieży.

GM
    Seba_smd
    Level 16  
    Grzegorz Markowski wrote:
    Uszkodzony kondensator o pojemności ułamka farada, który podtrzymuje pamięć ustawień wieży.

GM

Ale gdzie go szukać nie mam schematu ten co ściągnąłem jest nie pełny i akurat nie ma tej części schematu
  • Helpful post
    gorzyga
    Level 20  
    Z tego co pamiętam, to w tym sprzęcie nie ma kondensatora podtrzymania pamięci - ba, nie ma ona oddzielnego zasilacza standby - po naciśnięciu przycisku "power" cały czas pracuje główny transformator, przekaźnik tylko odłącza zasilanie końcówek mocy. Może właśnie podczas odłączania tego zasilania następuje zresetowanie się procesora głównego (spadek napięcia). Moim zdaniem trzeba prześledzić zasilanie CPU na płytce z przodu, czy po wyłączeniu sprzętu nic złego się z nim nie dzieje (5V - można je np. znaleźć na odbiorniku IR). Warto by było przebadać też sygnał resetu, ale do tego trzeba mieć schemat
    Seba_smd
    Level 16  
    gorzyga wrote:
    Z tego co pamiętam, to w tym sprzęcie nie ma kondensatora podtrzymania pamięci - ba, nie ma ona oddzielnego zasilacza standby - po naciśnięciu przycisku "power" cały czas pracuje główny transformator, przekaźnik tylko odłącza zasilanie końcówek mocy. Może właśnie podczas odłączania tego zasilania następuje zresetowanie się procesora głównego (spadek napięcia). Moim zdaniem trzeba prześledzić zasilanie CPU na płytce z przodu, czy po wyłączeniu sprzętu nic złego się z nim nie dzieje (5V - można je np. znaleźć na odbiorniku IR). Warto by było przebadać też sygnał resetu, ale do tego trzeba mieć schemat

Napięcie jest ok
    Sprawdzałem tak jak pisałeś na odbiorniku IR jest 5,46V
    Czyli to może być coś na resecie procesora ale nie mam schematu i nic z tego nie wiem gdzie jest reset.
  • Helpful post
    Tomek...
    Level 12  
    Schemat jest dostępny, musisz poszukać. A co do resetu to odpowiada za niego tranzystor 2SC2712GR (Q111) - dla wersji Mk2.
    Nie spotkałem się osobiście z takim przypadkiem w CX-N999 więc nie podam Ci niestety gotowego rozwiązania.