Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Triathlon - nie ciągnie

To_tomasz 09 Maj 2011 23:50 2396 1
  • #1 09 Maj 2011 23:50
    To_tomasz
    Poziom 8  

Piszę ten post gdyż znalazłem wiele podobnych problemów innych użytkowników odkurzacza jak w temacie. Otóż stałem się niefortunnym posiadaczem niewątpliwie wadliwych worków produkcji firmy Ekobis z Lublina . Po montażu aż 3 krotnie odwiedzałem serwis gdyż odkurzacz " stracił moc". Niestety pracownik serwisu upierał się że ze sprzętem wszystko jest w porządku. Pokusiłem się nawet o wymianę silnika.
    Niestety dopiero drogą dłuższej dedukcji odkryłem , że zainstalowany worek posiada dziwną przypadłość, mianowicie papierowa rączka naklejona na jego wierzchniej części wykonana z hmm pergaminu ?, czy też papieru kredowanego zostaje zassana przez otwór ssący i blokuje przepływ powietrza. O mało co nie spaliłem nowego silnika. Dopiero jej usunięcie pozwala na poprawne działanie sprzętu. Być może została wklejona w niewłaściwym miejscu a być może użyto niewłaściwego materiału. Na forach można poczytać o podobnych przypadłościach opisanych po użyciu tych worków.
    Skoro poświęciłem już tyle wysiłku na rozwiązanie problemu postanowiłem napisać tą wiadomość.

0 1
  • #2 14 Maj 2011 18:59
    vikelf
    Poziom 12  

Papierowa "rączka" od góry worka jest zgrubieniem, które ma zapobiegać wciąganiu worka w silnik. Nawet w oryginalnych workach jest to trochę słabe. Ja wkładam pod "rączkę" plastikowe pudełko po CD - tego odkurzacz już nie wciągnie :).

Swoją drogą nie znalazłem worków zamienników działających tak dobrze jak oryginał - niestety.

0