Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota

mihauuu 10 May 2011 12:05 2993 5
Relpol
    mihauuu
    Level 11  
    Proszę o pomoc w identyfikacji sterowania i/lub opisania sposobu programowania pilota do zdalnego sterowania bram± (w moim przypadku wjazdow± przesuwn± 13m). Sterowanie to "znajda garażowa". Sterowanie działa aktualnie w trybie impulsowym (jeden przycisk do zamykania i otwierania), ale można przeł±czyć na tryb bistabilny. Posiadam 4 piloty: dwa jednokanałowe i dwa dwukanałowe. Jeden jednokanałowy już współpracuje ze sterowaniem. Nie wiem, czy przypadkiem udało mi się go zaprogramować do centralki, czy był już zaprogramowany od pocz±tku. Pozostałe piloty chciałbym również zaprogramować do współpracy ze sterowaniem, jednak nie udało mi się tego zrobić bez instrukcji. Próbowałem pierwszej pomocy - wpisywałem w Google wszelkie oznaczenia z płytki, ale bezskutecznie. Je¶li będę znał producenta i model sterowania, to sobie poradzę, ew. je¶li kto¶ zna sposób programowania takiego radia, proszę o posta.

Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota
    Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota

Trochę wyja¶nienia: zdalne sterowanie działa z przemysłowym trójfazowym napędem 2.5kW (napęd posiada własn± centralę steruj±c± obrotami, z trafo dla fotokomórek 24V i krańcówkami). Zdalne sterowanie jest wpięte zamiast przycisku impulsowego. O ile przemysłowe sterowniki sterowane radarem, wył±cznikiem poci±gowym, stacyjk± lub przyciskiem nie stanowi± problemu, to w ogóle nie znam centralek sterowania pilotem (pomijaj±c fakt, że zazwyczaj ł±czę nowe centralki z instrukcj± obsługi i schematem w komplecie).
  • Relpol
  • Helpful post
    arek-tsz
    Level 12  
    Quantek Wielka Brytania

http://www.quantek.co.uk/dynamic_code_system_dcs.html
    Programowanie może nie być trudne, jeden przycisk prog/reset wskazuje na to że po długim naci¶nięciu przycisku resetujesz radio. Pewnie należy klikn±ć przycisk prog krótko a potem pilot.
    mihauuu
    Level 11  
    Nie znalazłem instrukcji do tego konkretnego odbiornika, ale na podstawie innych modeli producenta QUANTEK powinno to mniej więcej wygl±dać tak:
    1. Otwieramy obudowę ci±gn±c do góry
    2. Chc±c wykasować wszystkie poprzednie piloty naciskamy PROG i na 3 sek. przekładamy zworkę z pozycji PROG na RESET - piloty wykasowane
    3. Chc±c zaprogramować pilota wciskamy na ok. 1 sek. przycisk PROG, powinien pojawić się sygnał głosowy i zapalić dioda od przekaĽnika, którym mamy sterować (u mnie tylko jeden- czerwona dioda R1). Naciskamy krótko przycisk pilota (znowu potwierdzenie buzzerm?) lub przycisk programowania pilota od spodu(?) - gotowe. W ci±gu 10 sekund sterowanie samo wróci do trybu pracy. Aby zmienić programowany przekaĽnik należy nacisn±ć krótko PROG- zapali się dioda LED danego przekaĽnika (R1 zmieni się na R2- np. jeden przycisk pilota zamykanie drugi przycisk otwieranie).

S±dz±c po tym, że u mnie za Chiny ludowe urz±dzenie nie chce wej¶ć w tryb programowania, wnioskuję, że albo mam zimny lut w okolicy przycisku PROG, albo zworka PROG/RESET za¶niedziała w ¶rodku/jest rozgięta i brak kontaktu. Sprawdzę to wieczorem/jutro. Póki co przyciskanie przycisku PROG (zworka w różnej pozycji) i walenie pię¶ci± ze zło¶ci nie przyniosło rezultatu ;)
    mihauuu
    Level 11  
    Pilot się rozprogramował, nie potrafię go ponownie zaprogramować, bram± operuję przy pomocy przycisków...
    mikus1982
    User under supervision
    Kup Lamparta lub Nice i masz spokój.
    mihauuu
    Level 11  
    Chyba tak wła¶nie zrobię. Temat uważam za wyczerpuj±cy...