Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota

mihauuu 10 May 2011 12:05 2882 5
    mihauuu
    Level 11  
    Proszę o pomoc w identyfikacji sterowania i/lub opisania sposobu programowania pilota do zdalnego sterowania bram± (w moim przypadku wjazdow± przesuwn± 13m). Sterowanie to "znajda garażowa". Sterowanie działa aktualnie w trybie impulsowym (jeden przycisk do zamykania i otwierania), ale można przeł±czyć na tryb bistabilny. Posiadam 4 piloty: dwa jednokanałowe i dwa dwukanałowe. Jeden jednokanałowy już współpracuje ze sterowaniem. Nie wiem, czy przypadkiem udało mi się go zaprogramować do centralki, czy był już zaprogramowany od pocz±tku. Pozostałe piloty chciałbym również zaprogramować do współpracy ze sterowaniem, jednak nie udało mi się tego zrobić bez instrukcji. Próbowałem pierwszej pomocy - wpisywałem w Google wszelkie oznaczenia z płytki, ale bezskutecznie. Je¶li będę znał producenta i model sterowania, to sobie poradzę, ew. je¶li kto¶ zna sposób programowania takiego radia, proszę o posta.

Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota
    Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota Identyfikacja zdalnego sterowania bram± / jak zaprogramować pilota

Trochę wyja¶nienia: zdalne sterowanie działa z przemysłowym trójfazowym napędem 2.5kW (napęd posiada własn± centralę steruj±c± obrotami, z trafo dla fotokomórek 24V i krańcówkami). Zdalne sterowanie jest wpięte zamiast przycisku impulsowego. O ile przemysłowe sterowniki sterowane radarem, wył±cznikiem poci±gowym, stacyjk± lub przyciskiem nie stanowi± problemu, to w ogóle nie znam centralek sterowania pilotem (pomijaj±c fakt, że zazwyczaj ł±czę nowe centralki z instrukcj± obsługi i schematem w komplecie).
  • Helpful post
    arek-tsz
    Level 12  
    Quantek Wielka Brytania

http://www.quantek.co.uk/dynamic_code_system_dcs.html
    Programowanie może nie być trudne, jeden przycisk prog/reset wskazuje na to że po długim naci¶nięciu przycisku resetujesz radio. Pewnie należy klikn±ć przycisk prog krótko a potem pilot.
    mihauuu
    Level 11  
    Nie znalazłem instrukcji do tego konkretnego odbiornika, ale na podstawie innych modeli producenta QUANTEK powinno to mniej więcej wygl±dać tak:
    1. Otwieramy obudowę ci±gn±c do góry
    2. Chc±c wykasować wszystkie poprzednie piloty naciskamy PROG i na 3 sek. przekładamy zworkę z pozycji PROG na RESET - piloty wykasowane
    3. Chc±c zaprogramować pilota wciskamy na ok. 1 sek. przycisk PROG, powinien pojawić się sygnał głosowy i zapalić dioda od przekaĽnika, którym mamy sterować (u mnie tylko jeden- czerwona dioda R1). Naciskamy krótko przycisk pilota (znowu potwierdzenie buzzerm?) lub przycisk programowania pilota od spodu(?) - gotowe. W ci±gu 10 sekund sterowanie samo wróci do trybu pracy. Aby zmienić programowany przekaĽnik należy nacisn±ć krótko PROG- zapali się dioda LED danego przekaĽnika (R1 zmieni się na R2- np. jeden przycisk pilota zamykanie drugi przycisk otwieranie).

S±dz±c po tym, że u mnie za Chiny ludowe urz±dzenie nie chce wej¶ć w tryb programowania, wnioskuję, że albo mam zimny lut w okolicy przycisku PROG, albo zworka PROG/RESET za¶niedziała w ¶rodku/jest rozgięta i brak kontaktu. Sprawdzę to wieczorem/jutro. Póki co przyciskanie przycisku PROG (zworka w różnej pozycji) i walenie pię¶ci± ze zło¶ci nie przyniosło rezultatu ;)
    mihauuu
    Level 11  
    Pilot się rozprogramował, nie potrafię go ponownie zaprogramować, bram± operuję przy pomocy przycisków...
    mikus1982
    User under supervision
    Kup Lamparta lub Nice i masz spokój.
    mihauuu
    Level 11  
    Chyba tak wła¶nie zrobię. Temat uważam za wyczerpuj±cy...