Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca jm3, podpięcie fotokomórek.

mstaga 10 May 2011 14:09 4794 10
    mstaga
    Level 10  
    Witam,
    mam napęd bramy segmentowej firmy beninca.
    Chciałem podłączyć do tego napędu fotokomórki Somfy ( jedna ma wejście zasilania - dwa kable, a druga zasilania - dwa kable i sterowania - dwa kable).
    Zasilanie zostało podpięte do zacisków 16 i 17 na płycie (+24V, -24V). Kabel od sterowania jeden do zacisku 8 - PHOT i tu pojawia się pytanie gdzie podpiąć drugi?
    Jeżeli podepnę go do zasilania to efekt jest taki, że raz fotokomórki zadziałają z potem napęd przestaje działać i muszę je rozłączyć.

Czy ktoś jest mi w stanie udzielić rzeczowej porady gdzie podłączyć drugi przewód sterujący?
    Może potrzebny jest jakiś mostek jak w przypadku innych napędów beninca ( są takie wpisy na forum ale nie dotyczą jm3).

Postaram się dodać zdjęcie płyty.
    mstaga
    Level 10  
    Bouli2009 wrote:
    Do wejścia com.

Dzięki za radę sprawdzę.
    A co z istniejącym mostkiem pomiędzy com a stop? Ten pomiędzy com a photo usunąłem.
    mstaga
    Level 10  
    Sprawdziłem podłączenie pod com i niestety nie działa ( mostek pomiędzy com i stop pozostał ).
    Co dziwne, brama z takim podłączeniem nie działa chyba że zewrę com i photo to wtedy zadziała raz i ponownie nic.
    snopek4
    Level 20  
    Jeżeli można to proszę o zrobienie zdjęcia centralki z podpiętymi przewodami?
    LiderWE
    Level 13  
    sprawdź biegunowość podłączenia fotek + - no i jakie napięcie potrzebują, JIM ma 24V zmienne na wyjściu bodajże

aha nie znam tych fotek ale czy przypadkiem odbiornik nie powinien miec 5 zacisków 2 zasilające 1 com 1 NO 1 NC ?
    cajoj
    Level 10  
    Witam.
    Obwód sterujący z foto dajesz na com-phot - zamiast tego mostka co go usunąłeś. Zasilanie akcesoriów(nie pamiętam które zaciski w jm3) w Benince to 24v AC. W fotokomórkach masz zasilanie również 24v AC - łączysz równolegle. W odbiorniku pozostają jeszcze 3 złącza - wspólny, NO, NC. Wspólny - NC podpinasz do jm3 na com-phot i powinno działać. Po przejechaniu ręką przez linię foto powinna "pykać" a przy zamykaniu bramy powinno bramę otwierać.

pozdrawiam
    kr-sob
    Level 9  
    Hej . Może mi ktoś rozrysować schemat ( szkic ) jak te fotokomórki podłączyć .
    Mam centralke jm 4 ( Beninca Jim 4 ) . Ogromne dzięki
    mikus1982
    User under supervision
    Zas 24 do zas w centrali i wyjscie com do com w centrali i nc do foto w centrali.