Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana wieży Technics EH790 na stereo (ok. 800 zł)

Dawidoos 10 Maj 2011 15:30 1659 4
  • #1 10 Maj 2011 15:30
    Dawidoos
    Poziom 14  

Witam,
    Doszedłem do wniosku, że nie potrzebuję kombajnu, jakim jest wieża EH790. Źródłem dźwięku zawsze jest u mnie komputer (Asus Xonar DX), segmenty CD i deck stoją i się kurzą. Z tego powodu chciałbym zmienić tą wieże na jakiś zestaw 2.0. Nie narzekam w sumie na jakość, dźwięk z tego "wynalazku" jest dość dobry.

Moje pytanie brzmi: czy w kwocie około 800 zł znajdę taki zestaw (wzmacniacz + kolumny), który zagra równie dobrze i głośno bądź lepiej niż dotychczasowy Technics?
    Prosił bym o konkrety (linki, modele), jeżeli takowe istnieją.

Zastanawiam się też nad DIY...

0 4
  • #2 10 Maj 2011 17:09
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Ta wieża to porządny sprzęt, na Twoim miejscu nie zmieniałbym tego.

0
  • #3 11 Maj 2011 08:19
    najt
    Poziom 19  

Porządna wieża, fakt, ale za 800zł można już zrobić sobie bardzo fajny zestaw, który zagra lepiej, mocniej, czyściej w każdym paśmie.

Kolumny: Tonsil Alton 80:
    - powinieneś dostać do 300zł w dobrym stanie,
    - jeżeli zdecydujesz się na zakup, sprawdź czy są tam oryginalne głośniki i piankowe zawieszenia w stanie co najmniej dobrym.

Wzmacniacz: Yamaha CA-V2
    - na allegro ciężko spotkać ale pobiera trochę prądu i całkiem sporo go oddaje na kanał,
    - w miare dobra inwestycja, gdybyś chciał kiedyś mocniejsze kolumny.

Można kombinować, można jeszcze kilka propozycji dać. Możesz też zostawić sobie wieże, tylko, że to tylko wieża.

0
  • #4 11 Maj 2011 11:40
    Dawidoos
    Poziom 14  

najt napisał:
    Porządna wieża, fakt, ale za 800zł można już zrobić sobie bardzo fajny zestaw, który zagra lepiej, mocniej, czyściej w każdym paśmie.

To raz, a dwa, strasznie wkurza mnie to, jak ta wieża szumi. Bez sygnału, zwłaszcza w trybie 6 kanałowym. Albo w trybie tunera, jak wieczorem chce sobie puścić cichutko, też słyszę...

0
  • #5 29 Lip 2011 00:06
    Dawidoos
    Poziom 14  

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Nadal się zastanawiam. Czy do tej kwoty wymienionej wyżej byłby sens pakować się w diy + gotowy wzmacniacz/amplituner stereo?
    Jeszcze właśnie sprawa tego amplitunera. Przeglądałem allegro, ceny niektórych są w sumie dość niskie. Myślicie koledzy, że warto się za czymś takim rozglądnąć w zamian za sam wzmacniacz?

0