Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EZoFlash (Willem) a programowanie EEproma 28c64

10 Maj 2011 17:32 1586 2
  • Poziom 15  
    Witam.

Jestem posiadaczem programatora EZoFlash+ 4v4, który to współpracuje z programem Willem Eprom 0.97ja. Używałem go głównie do programowania kości biosu, gdzie sprawował się bardzo dobrze. Obecnie potrzebuję zaprogramować EEprom 28c64. Niestety w tym aspekcie nie mogę poradzić sobie sam i proszę o Waszą pomoc.
    Gdy już wykonałem potrzebną podstawkę, rozpocząłem od sprawdzenia jak owy programator działa. Miałem na stole zaprogramowaną już kość z której udało się bez problemu zczytać dane. Plik wygląda przyzwoicie, nie występują żadne przypadkowe dane. Następnie co chciałem zrobić to wykasować zawartość pamięci. Oprogramowanie wykorzystuje do tego algorytm wpisania w każdą komórkę wartości FF. Tutaj wystąpiła przeszkoda. Mianowicie otrzymałem komunikat typu "Error at 0xXXXXX". Informuje on, iż wartość wpisywana w dany adres nie pokrywa się z wartością obecną w pamięci. Podobnie jest podczas próby zaprogramowania innymi danymi. Program informuje, że dane w EEprom nie są zgodne z zawartością bufora. Na koniec dla eksperymentu podjąłem próbę wgrania, wcześniej zczytanego pliku. Tutaj wszystko odbyło się poprawnie. Chip udało się zaprogramować po czym przeszedł weryfikację. Pomyślałem, że może w EEpromie uruchomiony jest algorytm "Data protection" i zakupiłem nową pamięć. Niestety tutaj problem podobny, z tym że dodatkowo można wykonać czyszczenie EEpromu co jest tożsame z programowaniem go wartościami FF, a gdzie jako pusty posiada takie wartości w każdej z komórek.
    Podsumowując, mogę zczytać dane, sprawdzić czy chip jest pusty i wykonać programowanie takim samym zestawem danych jaki obecnie jest w EEpromie. W związku z tym mam pytanie do Was gdzie leży problem? W programatorze, oprogramowaniu czy w samej kostce? Jakieś sugestie jak problem rozwiązać?

Z góry dzięki za zainteresowanie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    A może nowszy soft załatwi sprawę (Eprom 98d8) ? Swego czasu też miałem problem z Eprom 0.97ja bo nie wszystko mogłem zaprogramować . Posiadam Willem'a 4 Pro ISP .
  • Poziom 15  
    Kombinowałem już z wersją 0.97d12c3 - działa tak samo,
    jak również z serią 0.98d12c3 oraz wspomniano przez Ciebie. Tutaj pojawiają się już błędy, tzn przy czytaniu zawartości pojawiają się same wartości 0x90. Programowanie jak i kasowanie działają tak samo jak w wersji 0.97ja.