Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka side by side wyższe modele: Samsung czy LG

ltxx 10 May 2011 19:31 16184 5
    ltxx
    Level 9  
    Witajcie,

Rozważamy zakup lodówki side by side. Założenie jest następujące : ma być duża min 330l chłodziarki, ładna (będzie ją widać z salonu), ma mieć kostkarkę do lodu oraz komorę zero stopni....
    Przy takich parametrach najciekawiej wyglądają :
    - Samsung RSH7ZNRS http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appli.../XEO/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
    - LG GR P227 HTPV http://www.lg.com/pl/sprzet-agd/lodowki/LG-side-by-side-GR-P227HTPV.jsp

Poradźcie który z tych modeli wybrać? Jak wygląda awaryjność lodówek samsunga i lg ?
    Samsung jest droższy i bardziej się podoba żonie ale LG robiony jest w PL więc napewno łatwiej będzie o części za 10lat

Czy polecacie jakiś inny model ? Czy ktoś z Was używa komory zero stopni? Czy warto płacić więcej za lodówkę z taką komorą?
    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi...
    User removed account
    User removed account  
    XeNeS
    Level 14  
    Do kolegi odnośnie dosuwania do drzwi - przeczytaj instrukcje, bo jak coś to mogą być problemy przy ew. naprawie gwarancyjnej.

Pisze w niej wyraźnie, iż lodówka powinna być odsunięta minimum 2 cale (~6cm) od ściany w celu zapewnienia wentylacji.

Dodam też swoje dwa grosze - ponieważ jestem świeżo po dokonanym zakupie lodówki.

Po rozważeniu:

- zużycia prądu (A+, LED)
    - głośności (40dB)
    - pojemności (kostkarka na drzwiach)
    - ergonomii i poziomu wykonania (kostkarka, barek, produkcja w PL, reszta side-by-side jest robiona w Chinach, Korei i Turcji)
    - ogólnego stosunku ceny do jakości produktu

Zakupiłem takie coś:

<http://www.lg.com/pl/sprzet-agd/lodowki/LG-side-by-side-GS5162PVJV.jsp>

I jestem na razie usatysfakcjonowany.

Być może także ważna informacja - [przynajmniej] do zeszłego miesiąca sklepy z AGD wyprzedają stare modele LG, a to oznacza iż nowe aktualnie produkowane są praktycznie ... niedostępne ;)

To co ja znalazłem (specyfikacja na stronie producenta) było specjalnie ściągane przez ... Media Markt - okazał się bezkonkurencyjny dostępnościowo - cenowo za zakup z transportem - WAŻNE! - zapytanie i zamówienie poszło via internet, taniej o co najmniej kilkanaście jeśli nie więcej procent, niż przy złożeniu zamówienia osobiście w sklepie.
    ltxx
    Level 9  
    Witajcie,

Kupiłem Samsunga jak w tytule. Ta lodówka to masakra !!!! Głośna - bardzo nieprzyjemnie dla ucha buczy. Mam otwartą kuchnię i słychać lodówkę na piętrze w sypialni. Stary 15 letni Whirlopool 43dB był kilka razy cichszy. Jakość wykonanie fatalna. Lodówka nie trzyma kontów prostych - czego efektem jest złe doleganie uszczelki.....
    Włożyłem zapaloną latarkę do środka lodówki, zgasiłem w pomieszczeniu światło i widać było smugi światła "wychodzące z lodówki".
    Wysłałem zdjęcia dotyczące kszywizn i braku kontów prostych do sklepu internetowego w którym nabyłem lodówkę. Zaproponowałem jej wymianę na egzemplarz wolny od wad i otrzymałem odpowiedź " "wymiana lodówki Pana nieusadysfakcjonuje. Załączone zdjęcia obrazują jakość oferowaną przez tego producenta".
    Przyjrzałem się dokładnie innym takim egzemlarzom w Media Markt i rzeczywiście krzywizny się powtarzają. Coprawda nie są one tak duże jak u mnie ale ja dostrzegłem je po podłączeniu urządzenia. Więc może na skutek różnic temperatur się powiększają. Te wady nie są natomiast widoczne w lodówkach LG.
    Dodatkowo podejrzanie wyglada w Samsunku podłączenie wody. - cienki wężyk mocowany na kształtki jak w wężu ogrodowym - a przecież jest pod ciągłym ciśnieniem wody......za jakiś czas jak rozszczelni się podczas nieobecności w domu to cała chałupa zalana......
    W LG podłączenie niestety wygląda podobnie. Lepiej tylko w Siemensie....
    Oddaliśmy lodówkę do sklepu internetowego. Było sporo zachodu z transportem ale i tak się cieszę. Kupiliśmy Siemensa KI 40FP60 i zabudowaliśmy go w szafce. Mimo 40dB jest o niebo cichszy. Szkoda tylko braku kostkarki ale za to są niezwykle praktyczne szuflady w części zasadniczej lodówki.
    Jeśli komuś pomogłem to wisi mi piwo :)
    patrykromanow
    Level 10  
    Nie mam pojęcia skąd wziąłeś tą lodówkę ale to chyba jakaś chińska podróba.
    Drzwi samsunga są regulowane podobnie jak szafki w meblach(oczywiście mówimy o górnej półce cenowej) Jeśli światło "wychodzi" z lodówki to jakaś kicha. Co do podłączenia wody to system bezpieczniejszy niż standartowe podpięcie właśnie dzięki tym złączką . Na takiej samej zasadzie działają przewody ciśnienia POWIETRZA np w ciężarówkach (TIRACH).
    XeNeS
    Level 14  
    Dokładnie - pewnie kolega kupił najtańsze chińskie badziewie - i te najtańsze są głośne i badziewnie zmontowane ;)

To o czym pisałem jest oczywiście droższe i robione w Polsce a nie przez skośnych. I nic z tego o czym kolega pisze nie występuje.