Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór przód + subwoofer do wzmacniacza JBL Px300.4

10 Maj 2011 20:18 1880 5
  • Poziom 9  
    Witam. Tak jak w tytule. Chciałbym poradzić się was (forumowiczów), jaki sprzęt car audio dobrać do 4-kanałowego wzmacniacza JBL Px300.4:
    * 4 Ohms: 123.5 watts x 4 chan.
    * 2 Ohms: 169 watts x 4 chan.
    * 4 Ohms Bridged: 358 watts x 2 chan.
    Jednostka sterująca jaką posiadam, to KENWOOD KDC-BT60U.

Szukam do tego odseparowanego zestawu w przednie drzwi (najlepiej 16,5cm) i skrzyni basowej. Całość za nie więcej jak 1000zł (nowe).
    Przede wszystkim słucham hip-hop'u, czasem electro, czy rock'a. Jeśli chodzi o głośnik basowy, zależy mi na CZYSTYM, MIĘKKIM, najlepiej SZYBKIM bassie.

Z góry dziękuję za porady.
    PS. do takowego nagłośnienia potrzebny mi będzie kondensator? Samochód jaki posiadam, to Honda Civic Coupe.
  • Poziom 24  
    Co do kondensatora, jeżeli masz odpowiednie kable to niekoniecznie, aczkolwiek nigdy nie zaszkodzi, wszak faq podaje 1 farad na 500 w rms.
    Skoro w 1000 zł i nowe to hertz hsk ta starsza seria i RE audio w sumie jakikolwiek model aby pasował mocą do twojego mostka. :D
    PS. podaj jeszcze DF dla tego wzmacniacza to będzie pewność.
  • Poziom 9  
    Effective Damping Factor: 6.383 at 4 ohms

Mogę więc pod ten wzmacniacz podpiąć np. RE Audio SR-10 D2 impedancja wynosi 2x2Ω
  • Poziom 24  
    RE może być, ale ten DF to coś tu nie tak. :?:
  • Poziom 9  
    No właśnie. Tu jest podany skuteczny DF, a jaki jest po prostu DF, to już niestety nie wiem, nie znam się... ;)

PS. Podpinając głośnik 2x2 Ohms, żeby chodził na mostku 4ohm, podpinam plus wzmacniacza z plusem pierwszej cewki, minus pierwszej cewki z plusem drugiej cewki i minus drugiej cewki z minusem wzmacniacza?

Dobór przód + subwoofer do wzmacniacza JBL Px300.4

Chyba najbardziej byłbym skłonny kupić RE Audio SRX-12 D2. Byłby to odpowiedni głośnik?
  • Poziom 24  
    Podłączenie dokładnie tak. Jak już pisałem RE to wdzięczne przetworniki, radzą sobie z lekkim niedoborem jak i nadwyżką watów, jednakże jak wiadomo to drugie rozwiązanie jest o wiele lepsze. :D