Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 400/401. Problem z dyskiem SCSI. help !!

09 Lis 2004 08:17 1698 12
  • Poziom 17  
    Witam!
    Mam problem z dyskiem twardym w aficio 400. Chodzi mi o ten do pamięci obrazów. Jest to dysk SCSI o pojemności 1,7 GB. I właśnie ten dysk umarł. W serwisie za dysk deklarowany dla Aficio chca 1000 zł.
    Moje pytanie brzmi:

1. Czy musi być to dysk dokładnie 1,7 GB, czy moze być większy lub mniejszy?
    2. Jaki tam jest system plików, jaka partycje założyć?
    3. Czy jest tam wgrane jakies oprogramowanie czy jest on pusty ?

Pozdrawiam
    Jacek
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 39  
    Cześć takich szczegółow nie znam ale mam na zbyciu kilka dysków scsi 2G z serwera HP NetSerwer. Jeśli jesteś zainteresowany proszę o kontakt.
    Pozdr. J.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 16  
    Ja wkładałem do tych maszyn dyski 0d 1,2 GB do 2,5 GB i wszystko działało bez problemów.
    Nawet nie wiem jaką miały tablicę partycji... Poprostu montowałem, formatowałem i działało... :-)
  • Poziom 17  
    COPIERNICK a mozesz przedstawić instrukcje jak to zrobiłeś? Tzn nie chodzi o instalacje dysku tylko o sam proces formatowania.
    Czyli z tego co piszesz wnioskuje ze bysku nie podłączałeś przed montażem do kompa.
    No ale jak ja kupie dysk bez partycji to az mi sie chce wierzyć ze obędzie się bez podłączania do kompa. :?:
  • Poziom 26  
    Witam!
    Psuja, a skad wniosek, ze padl dysk? Wyswietla sie jakis kod serwisowy? Jezeli jest to kod majacy cos wspolnego z dyskiem (SC360 albo 361) to pierwsza rzecza, ktora powinienes zrobic to przelutowanie zasilacza (najlepiej calego) - zimne luty w tej kopiarce to przyczyna wyskakiwania wielu "blednych bledow" ;) Znam problem od podszewki i nie raz z nim walczylem. Co do dysku - odpusc sobie kupno nowego, wstaw cokolwiek SCSI, nawet nie musi byc 7200obr/min jak oryginalnie! Mam w obsludze taka maszynke z twardym 1,2GB i chodzi bez problemu. Nic nie musisz podpinac do kompa - formatujesz w trybie serwisowym kodem 4911-2, potem 4911-1 (media test) i po problemie. Powodzenia!
  • Poziom 17  
    Mam pewnosc ze padl mi dysk, ponieważ przyjechał do mnie serwisant i twierdził zgon HDD (padnięta elektronika, nie startuje). Powiedział ze nowy od producenta kosztuje 1000 zł. Powiedział, że to zwykły SCSI.
    Teraz pytanie: czy to jest 50 czy 68 pinowy dysk ?
    I może instrukcja chałupniczaj jak go wymienić ? Tzn z montażem nie bedzie problemu, ale od strony programowej.
    Pozdrawiam
    Jacek
  • Poziom 26  
    Tak jak napisalem - nie ma zadnej strony programowej - po prostu przekladasz i formatujesz w trybie serwisowym kopiarki. A piny chyba potrafisz policzyc? :P A'propos serwisantow - wiem co mowie, przepracowalem w serwisie Ricoh Polska 5 lat zajmujac sie glownie cyfrowkami, naprawde sprawdz ten zasilacz. Pzdr
  • Poziom 39  
    Cześć Sprawdziłem dokładnie mam po dwie szt natępujących dysków:
    1. IBM Model DORS-32160 E33252 S 2 160 MB SCSI SCA-2
    2. HP D3582C Part Number *9C6003-037 2.1GB SCSI DRIVE
    Mają po kilka lat, ten IBM jest młodszy , dokładany później ( dlatego nie HP) Do końca chodziły po Novellem w serwerze sieciowym HPNet Server. jeśli sobie życzysz mogę załączyć zdjęcia
    Pozdr. J.

Sprawdziłem jeszcze dokładniej u naszego guru sieciowego
    To są 80-pinowe HOTSWAP czyli wymienialne po napięciem dyski, nie wiem czy w twojej maszynie takie są potrzebne.
    Możesz to sprwdzić w prosty sposób te starsze dyski mają niezależne złącze zasilające, nowsze HotSwap nie mają, zasilają się przez 80 pin
  • Poziom 17  
    Co do ilości pinów to nie jestem pewnien, ale na pewno dysk ma niezależne zasilanie. Musze rozpruć maszyne i zobaczyć. Może uda mi się zaoszczędzić parę złotych na serwisie :) Moze ktoś wie ile ma pinów ten dysk do Aficio ? Nie wiem kiedy bede mial czas tam grzebać a jak bym miał juz dysk to byłaby motywacja :) hihihi
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Zerknalem do serwisowki - 50 pinow.
  • Poziom 12  
    Popieram gąsiora.
    Podstawa w tych sprzęach to przetworka niskiego nap. czyli zasilacz.
    Jeżeli to nie pomorze to wymiana na SCASI dowolnej firmy od 1GB do ok. 2,5GB.
    Formatujesz z kodów w maszynie.
    W tych urządzeniach występowały dwa dyski o różnych pojemnościach(chyba 1GB i 1,7GB) róznica polegała w EPROMACH.
  • Poziom 17  
    Tzn chodzi mi o to czy ma być scsi id 0?