Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat alhambra 97r światło pozycyjne prawe

grzegorz dob. 10 Maj 2011 20:59 2514 6
  • #1 10 Maj 2011 20:59
    grzegorz dob.
    Poziom 20  

Brak światła pozycyjnego prawego. posprawdzałem bezpieczniki przedzwoniłem nawet wiązkę od lampy do całej logiki instalacji (pucha z przekaźnikami i bezpiecznikami). Znalazłem przewody szaro-czerwone dochodzące do tej logiki, przewód jest,przewód od gniazda haka też jest i na nim jest zasilanie a na przewodzie od lampy nie. Ta cała logika jest nie do naprawy rozebrałem i nie zauważyłem żadnych niepokojących tematów.Proszę o podpowiedz czy światła pozycyjne są rozdzielone dwoma stykami prawe i lewe czy załącza ich jakiś przekaźnik lub o schemat tej instalacji. Pojazd posiada wiązkę do haka i na niej jest pozycja. Na lampie nie ma ale to śą dwa osobne przewody idące do przekaźników.

0 6
  • #2 10 Maj 2011 21:20
    Ireneo
    Poziom 40  

Chodzi o pozycję w przyczepie czy w aucie?Tak dziwnie to opisane.

0
  • #3 11 Maj 2011 05:50
    grzegorz dob.
    Poziom 20  

Prawa pozycja w aucie. Jest do przyczepy złącze ale nie podłączone. Haka i tak ktoś podłączył pod lampy.

0
  • #4 11 Maj 2011 06:49
    emeryt2
    Poziom 42  

... wiązka od haka i na niej jest pozycja.. , co wreście jest podłączone , a co nie.?

Przeważnie w samochodach są rozdzielone światła postojowe , na prawe i lewe , z lewego jest brane napięcie do podświetlania tab.rejestracyjnej.

0
  • #5 11 Maj 2011 19:21
    Ireneo
    Poziom 40  

Czyli nie ma całkowicie prawej strony pozycyjnych a aucie?Z włącznika ile wychodzi plus12V"pozycyjnych"?

0
  • #6 11 Maj 2011 22:26
    grzegorz dob.
    Poziom 20  

Jest prawa przednia pozycja a nie ma tylnej. na wiązce od haka jest ,zrobiłem mostek i na razie działa ale to nie naprawa tylko prowizora!. przewód od tylnej lampy nie idzie do rozdzielni z bezpiecznikami i przekaźnikami tylko wchodzi gdzieś pod licznik, nie zdążyłem rozkręcać licznika bo samochód potrzebny na jutro. podejrzewam iż uszkodzony może być układ kontroli przepalonych żarówek. ale gdzie on jest nie wiem.
    Albo i przewód jest łączony z podświetleniem tablicy ale do tego nie zdążyłem dojść.

0
  • #7 16 Maj 2011 17:10
    grzegorz dob.
    Poziom 20  

Popaliło moduł który znajduje się za licznikiem w aluminiowej obudowie, on odpowiada za kontrole oświetlenia w samochodzie. połatałem i jest ok.Ten moduł odpowiada za wszystkie lampy w samochodzie , przez niego przechodzą przewody zasilania lamp mierzone na spadku napięcia na rezystorze poprzez wzmacniacze operacyjne jest wyświetlany sygnał o spalonej żarówce.

0
  Szukaj w 5mln produktów