Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PFE 73 kody błędów

karol5608 10 Maj 2011 21:39 6005 7
  • #1 10 Maj 2011 21:39
    karol5608
    Poziom 28  

Witam. Ma może ktoś serwisówkę do tej pralki bądź kody błędów? Po około 10 minutach od załączenia zaczynają migać poziome diody oraz od 400 obrotów. Grzałka ok, nie widać korozji na stukach, żadnych widocznych na pierwszy rzut oka usterek. Pozdrawiam Karol

0 7
  • #2 12 Maj 2011 20:10
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

A reszta podzespołów typu - silnik itp. sprawdzone?

0
  • #3 13 Maj 2011 10:26
    karol5608
    Poziom 28  

Reszta urządzeń sprawdzona, zresztą błąd pojawia się w trakcie prania. Przerywa program, na moment załącza pompę spustową. Po ponownym włączeniu zaczyna prać od nowa. Podejrzewam czujnik temperatury lub zakłucenia w samym module, może jakieś zimne luty. Co oznacza ten błąd? Nigdzie nie mogę znaleźć kodów i sposobu odczytywania w pralkach Mastercook. Pozdrawiam
    Mastercook PFE 73 kody błędów

0
  • #5 17 Maj 2011 17:49
    karol5608
    Poziom 28  

Pominięcie ogranicznika grzałki nic nie dało, pralka przeszła prawidłowo jeden cykl bez prania. Po zapełnieniu bębna ubraniami usterka powróciła. Na module w torze grzania wszystko ok, dla pewności przelutowałem i sprawdziłem przekaźnik, też ok. Pęknięte luty znalazłem jedynie na kondensatorze MKT przy tyrystorze silnika. Ciekawe czy zakłócenia z silnika mogą tak ogłupić ten sterownik? Po montażu i sprawdzeniu napisze o efektach, a pomysły kończą się. Pozdrawiam

0
  • #6 17 Maj 2011 22:33
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź jeszcze dokładnie silnik - szczotki.

0
  • #7 19 Maj 2011 00:05
    peter falk
    Specjalista AGD

karol5608 napisał:
    Ciekawe czy zakłócenia z silnika mogą tak ogłupić ten sterownik?

Mogą. Dzisiaj wpadła mi taka pralka w łapy z takim samym "błędem" na panelu. Pomogło przelutowanie wyprowadzeń przekaźnika silnika. Wydaje się więc, że ów sygnalizowany miganiem lampki 400 "błąd" , generowany jest poprzez iskrzenie na jakiś wysokoprądowych elementach sterownika lub po drodze do elementów wykonawczych pralki (silnik, grzałka itd.)
    Co najśmieszniejsze oryginalna serwisówka tej pralki nie posiada żadnej tabeli błędów :D .

0
  • #8 20 Maj 2011 11:05
    karol5608
    Poziom 28  

Podobnie i u mnie , przelutowanie kondensatora rozwiązało problem. Pozdrawiam

0