Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna głośnikowa Altus 140 bębnienie/głuche stukanie

10 Maj 2011 22:30 1513 6
  • Poziom 2  
    Witam :)
    Od niedawna mam problem z jedną z moich kolumn, a mianowicie altusem 140. Od jakiegoś czasu kolumna nie gra tak jak wcześniej... Jakby to powiedzieć... Słychać to tak jakby ktoś siedział w środku niej i uderzał w bęben :D Podobny dźwięk słychać gdy np. uderzysz pięścią o biurko. Tylko i wyłącznie ma to miejsce w momencie uderzenia basu w piosence... Sprawdzałem głośniki - sprawne. Kolumna też cała.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Q-Har.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Witam
    Cyt. <Sprawdzałem głośniki - sprawne.>, a jak to skutecznie sprawdziłeś ? W głośniku niskotonowym masz odklejone zawieszenie dolne, lub cewkę z karkasem od membrany.

Stawiam piwo każdemu kto w głośniku znajdzie sprężynę.
    3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 2  
    A da się to jakoś naprawić we własnym zakresie? Czy wymiana czegoś?
  • Poziom 8  
    Q-Har napisał:
    A da się to jakoś naprawić we własnym zakresie? Czy wymiana czegoś?

Jak naprawde jest uszkodzony mechanicznie to raczej nie do naprawienia . Ciężko jest przewinąć cewkę by się ponownie nie odkleiła i dotego ta dokładność średnicy i odległości . mi sie też nie raz spalil głośnik i po samodzielnym naprawieniu to już nie był ten sam :cry:
  • Poziom 34  
    Jak się ma umiejętności, to oczywiście, że tak.W Tonsilu można kupić całość lub każdą część z osobna - membrana, amortyzator, zawieszenie dolne, cewka z karkasem.
    W zał. jest (przykładowa) instrukcja wymiany membrany. W tytule jest <Dla początkujących>, ale widzę, że tego nie robiłeś, więc staraj się robić to z kimś doświadczonym. W tym temacie za duży optymizm może przynieść rozczarowanie.
    (W opisie parę razy jest napisane zamiast membrana, to membraMa) - nie mój błąd, nie mój opis.
  • Poziom 43  
    Q-Har spróbuj zamienić GDNy w kolumnach (jeśli masz parę) - wkładając np z lewej do prawej i na odwrót. Sprawdź też czy nie ma luźnych rzeczy w środku, może coś lata - wsadź głowę do środka i ,,pomacaj'' :) Zawieszenia(pianka) głośników całe ?
    Spróbuj też przełożyć przewody głośnikowe do drugiego gniazda we wzmacniaczu. Nie słuchasz przypadkiem na włączonym Loudness albo podkręconym na full pokrętle [BASS] ?
  • Poziom 2  
    @wariato - pierwsze co to podbiegłem do wzmacniacza i sprawdziłem czy może ktoś z domowników mi czegoś nie poprzekręcał :) wszystko jest jak należy. Sprawdzałem czy cos nie lata itd - wszystko na miejscu. Nie sprawdzałem tych pianek i zawieszeń - poproszę kumpla który sie na tym lepiej zna żeby sprawdził czy wszystko jest jak należy. Dam znać jak to sprawdzę :)

Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

Zawieszenie sprawdzone - wszystko tak jak być powinno ;/ jakieś dalsze rady?