Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sunny Nissan n14 1,4 benzyna 92r.

10 May 2011 22:30 3207 10
  • Level 10  
    Problem jest następujący: gdy go odpalę po nocy chodzi normalnie, gdy się zagrzeje i np. gdy dojeżdżam do skrzyżowania, włączę sprzęgło, to potrafi zgasnąć. Gdy się zagrzeje i stoję w miejscu, to obroty falują, pstryka coś przy silniku i zgaśnie albo wskoczy na średnie obroty.
    Gdy się ruszy na wolnych obrotach i dostanie takiego czegoś to szarpie.
    Gdy trzymam cały czas ten sam gaz, gdy wcisnę sprzęgło o ile nie zgaśnie, przygazuję to jedzie.
    Czasem jest tak, gdy jadę jedynką, na stałych obrotach, to też przerywa, gdy mu na postoju wcisnę pedał gazu na maksa to nie przerywa, tylko się zachowuje normalnie a gdy puszczę gaz i na wolnych dalej to samo.
    Filtr paliwa, powietrza świece i przewody nowe.
    Paliwo tankowane 95 na Orlenie.
  • TespolTespol
  • Moderator on vacation ...
    Sonda lambda do sprawdzenia. Po jej odłączeniu (na ciepłym) powinna nastąpić poprawa w obrotach... Ona jest jednoprzewodowa - spróbuj odpiąć i opisz co się stało. Pozdrawiam.
  • TespolTespol
  • Level 19  
    a czy tam nie ma czasem gażnika w którym jest od huu podciśnień???
    jarciu11 wrote:
    a czy tam nie ma czasem gażnika w którym jest od huu podciśnień???

Są podciśnienia, ale tylko na ciepłym silniku by tak było? Prawdopodobieństwo, owszem jest, ale nie sądzę ;) .
  • Level 10  
    podciśnienia są powymieniałem przewody na nowe a dzisiaj się stało tak że po odpaleniu nie dało się ruszyć bez gazu co powinien ruszyć bez problemów tylko gasł, kilka razy zgasł, ruszył jak dałem gaz do połowy i na pół sprzęgle do puki nie ruszył i nie jechał
    No a iskra jest wszędzie, paliwo w cylindrach, ciśnienie sprężania? Sprawdzałeś podstawowe parametry potrzebne do pracy silnika? Jakoś to wszystko dziwnie dla mnie wygląda. Proponuję zacząć szukanie usterki od początku, od podstaw. Zapala "na dotyk"?
  • Level 10  
    tak nawet po zgaśnięciu gdy wykręci taki numer przewody i świece nowe a paliwo raczej jest bo na wyższych obrotach jest normalnie tylko z tymi jałowymi jest problem
  • Level 19  
    ja bym się oparł o ten gaznik. może klapka od ssania sie nie domyka i nie otwiera plynnie jezeli tylko na zimno problem.
  • Level 10  
    właśnie chodzi o to że na ciepłym jest problem na zimnym chodzi nie faluje a wczoraj jeszcze się stało tak że przy ruszaniu brakuje mu mocy i żeby ruszyć trzeba dać gaz do połowy i na pół sprzęgle trzymać do puki nie ruszy a bardzo rzadko ma tak że się ruszy na niskim gazie
  • Level 19  
    no to ja coś żle przeczytałem. na 1000% problem z gażnikiem. powiem tylko że walczyłem w primerze 1.6 z takim pewnie bardzo podobnym i uszkodzone siłowniki były.. dobry gażnikowiec by ci się przydał.. mozesz zbadac sonde o ile jest. ale ona tylko steruje dodatkowym powietrzem.. wężyki na bank wszystkie szczelne i dobrze pospinane
  • Level 10  
    sondę odpinałem i nie było efektów a wężyki wszystkie nowe i na pewno szczelne
    a gdy gaśnie czy spada poniżej tych 825obr "bo tyle chyba powinno być nie mam obrotka" to pstryka coś w filtrze tak jak by ten zaworek od zimnego i ciepłego powietrza