Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5720z grafika?

10 Maj 2011 23:01 4112 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Od kilku dni mam problem z laptopem Acer Aspire 5720z.
    A więc laptopa kupiłem ok. 3 miesiące temu na allegro (brak funduszów na nowy) i przez ten czas sprawował się świetnie. Do czasu...
    Pewnego ranka laptop uruchomił się normalnie, w pewnym momencie zawiesił się i po resecie zauważyłem ,że zamiast obrazu wyświetlana jest plama (jak na filmiku) następnie ekran dzieli się w pionie na pół i pierwsza połowa jest jasna druga ciemna, po ok. minucie (gdy "załaduje się system") lewa połowa zmienia kolor na błękitny charakterystyczny dla win7.

Link

Link

LCD moim zdaniem cały, laptop nigdy nie upadł nie był uderzony itp. jest on używany jak komputer stacjonarny (głównie net i filmy).
    Gdy podpinam monitor i przełączam obraz na ekranie teoretycznie wyświetla się obraz ale "latają paski" i przez środek ekranu przebiega (w pionie) linia ok 5cm rozmytego obrazu.
    Przy próbie przywrócenia systemu zawiesza się po logo windows, naprawianie systemu też nicc nie daje gdyż "nie można naprawić systemu".

Link

Laptop już dawno po gwarancji więc ostatecznie serwis, ale ciężko z kasą będzie... :(
    Myślę, że może być to uszkodzona grafika (czytałem trochę na różnych forach w tym elektroda) i w przypadku tego problemu to zazwyczaj grafika lub płyta główna. Laptop nie posiada zintegrowanej karty graficznej więc jest możliwość wymiany na inną lecz nie będę kupował w ciemno.
    Dodam że laptopa czyściłem w ostatnich dniach (po awarii).
    Przepraszam za słabą jakość filmików no ale mój telefon nagrywa jak kalkulator przez skarpetę...
    Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak (z laptopem)?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Na początek przeinstaluj system, później sprawdź matrycę.

Moderowany przez gsm_virus:

Powyższe zdanie poprawiłem, gdyż pisownia "wołała o pomstę do nieba"!
    Zobacz jak inni cię widzą
    Acer Aspire 5720z grafika?

Kolejny taki wybryk zostanie napiętnowany ostrzeżeniem, zgodnie z regulaminem forum punkt 3.1.13.

• Poziom 2  
    Próba instalacji, oczywiście pod monitorem bo na LCD dalej plama nic nie daje. dalej to samo :( , mam tylko płytkę z XP'kiem i po instalacji tej DOS'owej laptop po logo Windows się zawiesza.
    Matrycy niestety nie mam jak sprawdzić.
    Karta graficzna to Geforce 8400M GS 256MB pod MXM II.
    Jeżeli był bym pewien, że to karta a nie płyta kupił bym coś lepszego (9600M lub jakiegoś radeona)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Mi to na 90% wygląda na przegrzany układ, szczególnie po tym co widać na zewnętrznym monitorze (gforce lubiły się przegrzewać, szczególnie jak chłodzenie się kurzem zapchało).
    Reballing lub wymiana karty.
  • Poziom 2  
    Dzięki, kolejna osoba stawia na kartę :)
    Postanowione wymienię kartę na coś innego poszukam po aukcjach, popytam po serwisach może mają "coś z odzysku".

dzięki za pomoc