Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jednofazowy licznik energii firmy ZPA typ ZE 111.DR jaka bateria?

adi_al 11 Maj 2011 09:48 2845 2
  • #1 11 Maj 2011 09:48
    adi_al
    Poziom 18  

Problem jest następujący:
    po około roku użytkowania w/w licznika na wyświetlaczu pojawił się symbol wyładowanej baterii minął już miesiąc bateria się nie ładuje symbol się nie zmienia a przerw w dostawie prądu w mojej okolicy nie było w tym czasie wcale i teraz mam pytanie czy ktoś dysponuje instrukcją lub informacjami jaka jest tam bateria, gdzie jest zamontowana oraz w jakim celu ona jest w tym liczniku. Szukałem w Internecie informacji na temat tego licznika ale nic poza zdjęciem nie znalazłem. Usiłowałem zgłosić problem w Vattenfallu ale tam to ściana nie do przebicia trzy razy zgłaszałem problem i po ich wewnętrznych konsultacjach z ich „fachowcami” uzyskałem oczywiście trzy odpowiedzi
    - czekać, na pewno się naładuje :-)
    - w liczniku może być zamontowana bateria 9V ale jest potrzebna do komunikacji więc się nie przejmować ??? :-)
    - w liczniku tego typu nie ma wcale baterii a ja mam zwidy lub symbol świecił zawsze :-) :-) :-)

0 2
  • #2 11 Maj 2011 15:05
    =Grzegorz=
    Poziom 22  

W ZE 311 jest bateria 9V pod plombowalnym deklem (tylko ZE może coś tam zrobić).
    Bateria służy do podtrzymania zegara czasu rzeczywistego, czyli jak cały czas masz napięcie na liczniku to nic się nie dzieje.

Jeżeli masz taryfe G12 i zegar się rozprogramuje to licznik źle liczy, zgłaszasz do ZE że masz niewłaściwą godzinę na liczniku oni przyjadą wymienią...

ZE111 to odmiana 1 fazowa więc będzie podobnie.

0
  • #3 11 Maj 2011 23:04
    adi_al
    Poziom 18  

Czyli jeśli mam taryfę G11 to rozładowanie tej baterii nie będzie miało żadnego wpływu?Pytam ponieważ widziałem gdzieś temat o tym liczniku i źle ustawionym przecinku i dużych wskazaniach w związku z tym.

0
  Szukaj w 5mln produktów