Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria do laptopa Lenovo y530 oryginał czy zamiennik

Werewolf 11 May 2011 11:13 6548 6
    Werewolf
    Level 25  
    Witam, mam pytanie bo moja bateria całkiem padła po 1,5 użytkowania i teraz zastanawiam się co kupić.
    Do wyboru posiadam zamiennik w cenie sporo niższej niż oryginał z 3 letnią gwarancją, lub oryginał z roczną gwarancją.
    Co wyście wybrali ? czy różnica pomiędzy zamiennikiem a oryginałem będzie znacząca ? czy da się to przeżyć ?
    Dzięki za wszelkie opinie na ten temat.
    dawid693
    Level 12  
    jeśli masz 3 lata gwarancji i dużo niższą cenę a parametry te same warto spróbować
    Werewolf
    Level 25  
    Cena to około 80-90zł i 3 lata gwarancji.
    Oryginał to jest koszt około 160zł czyli połowa ceny.
    Dlatego się waham.
    dawid693
    Level 12  
    podaj link do strony z oryginałem i zamiennikiem
    Werewolf
    Level 25  
    Hurtownia znajomego bezpośrednio importuje te baterie, cena on mi zaproponował.
    ^ToM^
    Level 40  
    Najważniejszym kryterium przy bateriach jest właśnie okres gwarancji. Reszta jest miej ważna. Jak dają Ci trzy lata to należy taką właśnie zakupić. Oryginalna bateria potrafi nie wytrzymać 1 roku a większość niezależnie od producenta nie wytrzyma 3 lat. Więc warto wziąć taką i mieć 3 lata spokoju i szansę na to że w razie padu po prawie 3 latach otrzymać nową. Z tymże dopilnuj aby Ci dali tę gwarancję na piśmie a nie w postaci stickera naklejonego gdzieś tam (sticker to nie jest gwarancja!)! Zgodnie z prawem krajowym, gwarancja może być dana wyłącznie na piśmie, brak pisma oznacza ze gwarancji nie ma (bo gwarancja to umowa między klientem a producentem/gwarantem).
    Werewolf
    Level 25  
    Takiej rady właśnie oczekiwałem.
    Na baterię dostanę normalnie paragon i pisemną gwarancję, zastanawiałem się jednak bo w różnych źródłach było napisane aby przechylić się ku oryginałowi.
    Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, sugestie to proszę o wpisywanie tutaj.

Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

Temat do zamknięcia. Zdecydowałem się na zamiennik.