Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolory do zarobienie wtyczki Mikrofonu Unitra Radmor do CB Zodiac 5din

xman17 11 Maj 2011 12:26 4031 6
  • #1 11 Maj 2011 12:26
    xman17
    Poziom 8  

Witam. Mam następujący problem. Mam radio CB Zodiac Searcher 40 i do niego mikrofon Unitra Radmor. Potrzebuję zarobić kable do wtyczki do tegoż mikrofonu bo podczas jazdy mi wtyczka się oderwała od kabli. Moje kolory kabli to:

Pierwszy ma napis Unitra Radmor
    -żółty
    -zielony
    -czerwony
    -czarny
    -oplot

Drugi z napisem Radmor
    -biały
    -niebieski
    -zielony
    -brązowy
    -czerwony

Jako że nie jestem aż tak dobry w nazewnictwie to proszę mi tylko powiedzieć kolejność i od której strony się ją liczy czy od lewej do prawej piny czy od prawej do lewej. Pozdrawiam i dziękuję z góry :)

P.s. Wtyczka ma 5 pinów w półksiężycu. Może to ułatwi pomoc.

0 6
  • #2 13 Maj 2011 15:02
    xman17
    Poziom 8  

Nikt nie jest w stanie nic pomóc?

0
  • #3 13 Maj 2011 16:16
    Driver-
    Poziom 38  

Mikrofon od Zodiac "Consul". Podłączenia powinny być takie same w "Searcher 40".
    Kolory do zarobienie wtyczki Mikrofonu Unitra Radmor do CB Zodiac 5din
    Widok od strony lutowania.

0
  • #4 10 Cze 2011 12:31
    xman17
    Poziom 8  

A do wtyczki Unitry Radmor? Bo mam takie dwa mikrofony (gruszki).

Gruszka nr1 z napisem na froncie Unitra Radmor
    -żółty
    -zielony
    -czerwony
    -czarny
    -oplot

Gruszka nr2 z napisem Radmor
    -biały
    -niebieski
    -zielony
    -brązowy
    -czerwony

0
  • #5 12 Cze 2011 11:58
    jkk
    Poziom 19  

Może jakieś fotki? Z jakich sprzętów Kolego pochodzą te mikrofony? Bo musisz wiedzieć, że w większości radmorów PTT podaje tylko masę lub plus (w zależności od typu), natomiast nie przerywa obwodu głośnika - co jest regułą w CB radiach. Dlatego przeróbka to nieco więcej niż kolory kabelków. Trzeba porównać schematy obu mikrofonów - lub choć zdjęcia. Prawdopodobnie w mikrofonie Radmora konieczna będzie modyfikacja przełącznika PTT i wymiana kabla. Chyba że ten mikrofon już pracował z Twoim radiem - czyli prawdopodobnie ktoś przed Tobą już go dostosował do standardu CB. A wtedy tylko on to wie , jak to zrobił. Zatem Kolego zapodaj fotki, najlepiej wnętrza mikrofonów, którymi dysponujesz - wtedy spróbujemy doradzić. Bo wróżki raczej rzadko na to forum zaglądają - i nie pomogą. :(

0
  • #6 12 Cze 2011 22:58
    rogal0673
    Poziom 11  

"Mam samochód z napisem OPEL Corsa drugi Vauxhall Corsa jeden ma pod kierownicą trzy pedały drugi tylko dwa (ten pierwszy jest strasznie szeroki) który mam nacisnąć aby pojechać do przodu? Czy znajdzie się ktoś co mi pomoże? Czekam z zapalonym silnikiem!"
    Brawo!!!
    Trzeba być jasnowidzem by ci pomóc, chyba?!
    Może pomoże ci temat ze stycznia br : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1897242.html

0
  • #7 14 Cze 2011 23:06
    Driver-
    Poziom 38  

Włącz myślenie, włącz omomierz. Pomierz jaki kolor na co jest podłączony w mikrofonie i które żyły kabla zwiera/przełącza PTT. Po rozebraniu mikrofonu widać jaki kolor do czego idzie. Zrób sobie schemat mikrofonu oznaczając na nim kolory. Porównaj ze schematem jaki Ci wstawiłem i stanie się jasność. Na schemacie oplot jest linią przerywaną, widok końcówek wtyczki DIN od strony lutowania. Do przeróbki potrzeba dwóch mikro przełączników jakie są w mikrofonach Radmora. Mając schemat z kolorami podłączasz tak aby było zgodnie ze wstawionym schematem. A po za tym przewód to przewód każdy przewodzi prąd, kolory są po to żeby się zorientować do czego przewód jest podłączony. Jeśli przewody były by w jednym kolorze trzeba by było główkować i mierzyć przy podłączaniu.

0