Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie telewizorem (dekoderem) z komputera

11 Maj 2011 14:30 2475 3
 • Poziom 1  
  Witajcie.
  Czy istnieje możliwość, żeby mając IRDĘ na USB do komputera za pomocą jakiegoś programu sterować telewizorem (lub dekoderem)? Chodzi mi o to, żeby nie korzystać z pilota, a z kompa wysyłać sygnał na dekoder, żeby ten np. zmienił program. Bardzo proszę o odpowiedzi, aczkolwiek za docinki "dlaczego nie możesz użyć pilota" z góry dziękuję.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Ja polecam urządzonko oparte na mikroprocesorze podłączane do komputera bezpośrednio poprzez port USB. Lirc fajnie działa jak się ma port RS232, w przypadku jego braku trzeba kupić przejściówkę, a taka im tańsza tym więcej z nią problemów.
  Do nadajnika dedykowane jest oprogramowanie o nazwie "IRek" z zestawem 150 klawiszy, które można zaprogramować do dowolnej funkcji posiadanego pilota. Obsługuje większość standardów IR, a sygnał w najprostszym przypadku, jest po prostu kopiowany i przypisywany do danego klawisza. Oprócz tego istnieje możliwość (w aktualnej wersji oprogramowania) analizowania i generowania kodów RC5. Kopiowanie sygnału z pilota odbywa się poprzez wbudowany w urządzenie odbiornik podczerwieni. Sygnał jest mierzony i w postaci przebiegu logicznego prezentowany w oknie programowania klawiszy, dlatego może służyć również jako graficzny dekoder pilotów. Program IRek można pobrać tutaj. Nadajnik dostępny jest na zamówienie.