Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie telewizorem (dekoderem) z komputera

11 May 2011 14:30 2691 3
 • Level 1  
  Witajcie.
  Czy istnieje możliwość, żeby mając IRDĘ na USB do komputera za pomocą jakiegoś programu sterować telewizorem (lub dekoderem)? Chodzi mi o to, żeby nie korzystać z pilota, a z kompa wysyłać sygnał na dekoder, żeby ten np. zmienił program. Bardzo proszę o odpowiedzi, aczkolwiek za docinki "dlaczego nie możesz użyć pilota" z góry dziękuję.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • User removed account  
 • Level 10  
  Ja polecam urządzonko oparte na mikroprocesorze podłączane do komputera bezpośrednio poprzez port USB. Lirc fajnie działa jak się ma port RS232, w przypadku jego braku trzeba kupić przejściówkę, a taka im tańsza tym więcej z nią problemów.
  Do nadajnika dedykowane jest oprogramowanie o nazwie "IRek" z zestawem 150 klawiszy, które można zaprogramować do dowolnej funkcji posiadanego pilota. Obsługuje większość standardów IR, a sygnał w najprostszym przypadku, jest po prostu kopiowany i przypisywany do danego klawisza. Oprócz tego istnieje możliwość (w aktualnej wersji oprogramowania) analizowania i generowania kodów RC5. Kopiowanie sygnału z pilota odbywa się poprzez wbudowany w urządzenie odbiornik podczerwieni. Sygnał jest mierzony i w postaci przebiegu logicznego prezentowany w oknie programowania klawiszy, dlatego może służyć również jako graficzny dekoder pilotów. Program IRek można pobrać tutaj. Nadajnik dostępny jest na zamówienie.