Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozrusznik szybki z przekładnią planetarną jako napęd skutera?

f.musial 11 Maj 2011 15:30 2056 3
  • #1 11 Maj 2011 15:30
    f.musial
    Poziom 8  

Rozrusznik taki wg opisów znalezionych w internecie przy mocy 2,5kW w rozruchu pobiera prąd 50A, a zwykły rozrusznik o tej samej mocy ~150A. Zwykły silnik na prąd stały pobiera przy rozruchu też ~50A. Nie wiem, jak wygląda później pobór prądu w trakcie pracy takiego rozrusznika. Czy taki rozrusznik może służyć za silnik?

0 3
  • #2 11 Maj 2011 16:12
    fuutro
    Poziom 43  

Rozrusznik z założenia nie jest przeznaczony do pracy jako silnik, mimo iż działa na tej samej zasadzie.

0
  • #3 11 Maj 2011 16:45
    f.musial
    Poziom 8  

Wiem, lecz chodzi tu o zwykły rozrusznik. Ale interesuje mnie rozrusznik szybki, ze stałymi magnesami, w którym zasilany jest tylko wirnik, a stojan nie ma uzwojeń.

0
  • #4 11 Maj 2011 19:09
    czesiu
    Poziom 33  

f.musial napisał:
    Wiem, lecz chodzi tu o zwykły rozrusznik. Ale interesuje mnie rozrusznik szybki, ze stałymi magnesami, w którym zasilany jest tylko wirnik, a stojan nie ma uzwojeń.

Taki silnik ma większą sprawność w porównaniu do zwykłego rozrusznika, ale daleko mu do silnika przeznaczonego do pracy ciągłej.
    Rozrusznik jest typem silnika w którym osiągnięto kompromis między osiągnięciem dużej mocy i momentu (przez krótki czas), a stosunkowo niewielkimi gabarytami.
    Do napędu pojazdów się nie nadaje ( no i łatwo się domyślić że 50A*12V to zdecydowanie mniej niż 2,5kW).

0
  Szukaj w 5mln produktów