Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DELPHI] Komunikacja TCPServer -> TCPClient

NouName 11 Maj 2011 19:55 1142 2
  • #1 11 Maj 2011 19:55
    NouName
    Poziom 2  

Witam.
    Chciałbym zapytać się was forumowicze w jaki sposób rozwiązać ten problem. Chodzi mi mianowicie o wysłanie clientowi danych z servera. Czytałem że można to zrobić przez sockety ,lecz kodu przykładowego jako tako nie znalazłem. Dlatego też prosiłbym o porady bądź przykładowy kod takiej też komunikacji.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 11 Maj 2011 20:01
    krru
    Poziom 32  

Różnica pomiędzy klientem a serwerem jest jedynie taka, że to klient łączy się z serwerem ("dzwoni" do serwera). Po nawiązaniu połączenia łacznośc jest dwukierunkowa, symetryczna. Jeśli masz aktywne połączenie z klientem to po prostu wyślij mu dane tym połączeniem. Jak nie, to masz problem. Albo musisz nie zamykać połączenia, albo klienta uczynić też serwerem (być może na innym porcie), albo dane poczekają aż klient połączy się ponownie. Być może trzeba go przerobić tak, by co jakiś czas łączył się z serwerem, nawet jak nic nie potrzebuje.

0
  • #3 11 Maj 2011 20:06
    NouName
    Poziom 2  

Ok ,wydaje się proste co mi mówisz ,lecz tu jest pytanie jak teraz wysłać coś z servera do klienta ,bo na odwrót jest to proste. Połączenie z klientem jest aktywne cały czas.

0