Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nysa 522 kontrolka ładowania się świeci ale jest ładowanie

11 Maj 2011 20:30 1832 7
  • Poziom 2  
    Parę dni temu w instalacji coś się zaczęło palić(nie mogę powiedzieć co dokładnie, ponieważ nie było mnie przy tym a żadnych śladów na kablach, kostkach, nagrzewnicach itd. nie znalazłem ), wywaliło bezpiecznik i od tej pory świeci mi się kontrolka ładowania, mało tego, przestały działać wycieraczki oraz wskaźnik temp. wody, kontrolka cisnienia oleju. Po wstawieniu nowego bezpiecznika nic się nie dzieje. Ładowanie jest a kontrolka zachowuję się zupełnie na odwrót.

Muszę dodać, że parę dni wcześniej wymieniłem całą deskę rozdzielczą razem z wskaźnikami temperatury i paliwa, którą dostałem na szrocie (oczywiście wszystko działało). Może to ma jakiś związek?

Ktoś ma jakieś pomysły???
  • Poziom 15  
    Sprawdź plecionkę od ramy do silnika.
  • Poziom 37  
    Jeśli kontrolka świeci się stale oznacza to, ża ma styk z masą. Nalezy posprawdzać cały przebieg przewodu kontroli ładowania.
  • Poziom 18  
    "Muszę dodać, że parę dni wcześniej wymieniłem całą deskę rozdzielczą razem z wskaźnikami temperatury i paliwa, którą dostałem na szrocie (oczywiście wszystko działało). Może to ma jakiś związek? "Możliwe,że oprawki żarówek w desce są metalowe i pomyliłeś kable dająć zasilanie na zewnętrzną część oprawki która ma masę i popaliło ci kable.
  • Poziom 39  
    Czy w twoim mieście far far away są mierniki i lampki kontrolne? Jeśli tak to chwyć w łapki sprawdzaj.
    Przepraszam. Istotnie pomyliłem autora pytania z opinią. I nie o wieś chodzi, lecz o wiarygodność wypowiedzi. Sprawdzanie pozostaje aktualne.
  • Poziom 18  
    Ze wsi jestem.Mam takie sprzęty o których piszesz,ale problemu z Nysą nie mam tylko kolega walek156. którego fragment wypowiedzi cytowałem w moim poscie.
  • Poziom 2  
    Dzięki za schemat. Problem już jest rozwiązany - uszkodzona stacyjka